
Oslo 24. júna (TK KBS) V nórskom hlavnom meste Oslo otvorili nové centrum pre prenasledovaných kresťanov.
Zariadenie, ktoré sa nachádza v katolíckom Kostole sv. Jána, požehnal biskup z Osla Fredrik Hansen pod patronátom „Márie, Matky prenasledovaných kresťanov“. Ide o ôsme modlitebné centrum svojho druhu na svete a druhé v Škandinávii. Iniciatívu spustila americká organizácia nasarean.org, ktorá od roku 2018 zriaďuje modlitebné centrá po celom svete na podporu prenasledovaných kresťanov.
Hansen, ktorý pred svojím vymenovaním za biskupa pôsobil v diplomatických službách Svätej stolice, na slávnostnom otvorení zdôraznil osobitnú zodpovednosť Cirkvi voči prenasledovaným veriacim. V tradične protestantskom Nórsku je v súčasnosti približne 170 000 katolíkov, ktorých počet sa v posledných desaťročiach zvýšil najmä v dôsledku imigrácie.
Zdroj: Kathpress, redakčne upravené