Myšlienky, ktoré presahujú čas: Výstava o J. Lajčiakovi v Makovického dome v Žiline

TK KBS, ko, ml; pz | 09. 01. 2026 13:29



Foto: Screenshot

Žilina 9. januára (TK KBS) Krajské kultúrne stredisko v Žiline pozýva verejnosť na výstavu venovanú osobnosti Jána Lajčiaka, teológa, filozofa a mysliteľa, ktorý svojím dielom presiahol hranice svojej doby. Žilina, vystava, Lajciak, plagat

Výstava s názvom Život, dielo a odkaz budúcim generáciám približuje jeho intelektuálny a duchovný odkaz, životné osudy i hodnoty, ktoré zostávajú aktuálne aj v súčasnosti. Vernisáž sa uskutoční 12. januára 2026 o 16:30 v priestoroch Makovického domu v Žiline a bude ju sprevádzať hudobný program v podaní Vanesy Szabóovej (spev) a Matúša Senciho (klavír).

Výstava bude sprístupnená verejnosti od 13. do 29. januára 2026. Jej autorom je Pavol Lajčiak, kurátorom Matej Somr. Súčasťou programu budú aj besedy s autorom výstavy, ktoré sa uskutočnia 14., 21. a 28. januára. Počas trvania výstavy bude návštevníkom k dispozícii aj možnosť samoštúdia odborných materiálov každý štvrtok popoludní po predchádzajúcej rezervácii.

Zdroj: Krajské osvetové stredisko v Žiline, redakčne upravené 



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2026