Biskupi zablahoželali kard. Ryśovi k vymenovaniu za krakovského metropolitu

TK KBS, kbs, bb, ml; kj | 02. 12. 2025 15:15



Foto: Wikipedia

Bratislava 2. decembra (TK KBS) Konferencia biskupov Slovenska zaslala pozdravný list kardinálovi Grzegorzovi Ryśovi pri príležitosti jeho vymenovania Svätým Otcom Levom XIV. za metropolitného arcibiskupa Krakova. List v mene slovenských biskupov podpísal predseda KBS, košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

V liste vyjadruje radosť z vymenovania a uisťuje nového krakovského metropolitu o modlitbách. Mons. Bober pripomína blízkosť a bratstvo medzi cirkvami oboch národov a zdôrazňuje, že toto rozhodnutie Svätého Otca je „darom milosti a znakom dôvery Cirkvi“. Zároveň poukazuje na návrat kardinála Ryśa do jeho pôvodnej arcidiecézy, kde prijal kňazské svätenie a začal svoju službu.

Predseda KBS zveruje novú pastoračnú službu krakovského metropolitu pod ochranu Panny Márie, Matky Cirkvi a Sedembolestnej Patrónky Slovenska, a vyjadruje mu prejav úcty a oddanosti v Pánovi.



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2025