
Rím 21. novembra (TK KBS) V sobotu 22. novembra prijme osemnásť členov prelatúry Opus Dei diakonát z rúk Mons. Stephena Lee Bun-Sanga, biskupa Macaa sviatosť vysviacky v stupni diakonátu. Slávnosť sa uskutoční v Bazilike sv. Eugena v Ríme o 10:30. Kandidáti, ktorí prijmú sviatosť vysviacky, pochádzajú z 12 krajín Latinskej Ameriky, Európy, Afriky a Ázie.
Medzi kandidátmi sú napríklad odborníci z oblasti techniky, žurnalistiky, energetiky či akademického prostredia, ktorí v Opus Dei objavili svoje povolanie a pripravovali sa na diakonát v Ríme a Pamplone.
Noví diakoni medzi sebou majú zástupcov z Argentíny, Brazílie, Kamerunu, Čile, Kolumbie, Španielska, Filipín, Guatemaly, Talianska, Kene, Nigérie a Venezuely. Ich osobné príbehy spája túžba slúžiť Cirkvi a odovzdávať Krista Božiemu ľudu – či už v pastorácii, sprevádzaní mladých, sociálnych projektoch alebo v službe modlitby a sviatostí.
Zdroj: opusdei.org, redakčne upravené