Na Slovensku budú putovať relikvie svätej Terézie z Lisieux a jej rodičov

TK KBS, dh, ml; pz | 11. 11. 2025 10:00



Foto: Ivan Šulík

Bratislava 11. novembra (TK KBS) Na Slovensko prichádzajú relikvie svätej Terézie z Lisieux – „malej veľkej“ svätice, učiteľky Cirkvi – a jej rodičov, svätých Ľudovíta a Zélie Martinovcov, prvého manželského páru, ktorý bol spoločne vyhlásený za svätých. Putovanie relikvií prináša posolstvo o kráse manželstva, viery a každodenného dôverovania Bohu. „Rodina je miestom narodenia a dozrievania viery,“ pripomína motto púte, ktorá sa koná pod duchovnou záštitou bosých karmelitánov a karmelitánok.

Relikvie budú na Slovensku od 2. do 3. decembra 2025. V utorok 2. decembra popoludní budú vystavené na Starých Horách v kláštore bosých karmelitánov, večer poputujú do Detvy k sestrám bosým karmelitánkam, kde zostanú cez noc. Na druhý deň, 3. decembra, budú relikvie v Košiciach – najprv v kláštore bosých karmelitánov v Lorinčíku a napokon u sestier bosých karmelitánok na KVP. Odtiaľ sa 4. decembra vrátia späť do Lisieux.

„Toto putovanie je pozvaním pre každú rodinu, ktorá hľadá duchovnú obnovu a túži prehĺbiť vieru vo svojom domove. Chceme, aby sa relikvie stali znamením Božej blízkosti pre manželov, rodičov i deti,“ hovorí otec Dušan Hricko OCD. Počas jednotlivých zastávok je pripravený liturgický program, spoločná modlitba, adorácia a možnosť osobného rozhovoru. Púť má byť časom modlitby, ticha a vnútorného pokoja – príležitosťou obnoviť rodinnú spiritualitu a posilniť spoločenstvo Cirkvi.

Program púte:

2. december 2025 Staré Hory – Bosí karmeliti (https://bosikarmelitani.sk/stare-hory/)) Detva – sestry bosé karmelitánky (https://bosikarmelitani.sk/detva/))

3. december 2025 Košice-Lorinčík – Bosí karmeliti (https://bosikarmelitani.sk/kosice-lorincik/) Košice – sestry bosé karmelitánky (https://bosikarmelitani.sk/kosice/)

TK KBS informoval P. Dušan Hricko OCD



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2025