Teologický kongres Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu v Dubline

TK KBS, ph; pz | 26. 08. 2025 15:12



Foto: Jozef Jančovič

Dublin 26. augusta (TK KBS) Trinity College v Dubline a jej Loyola Institute v dňoch 20. – 23. augusta hostili medzinárodný kongres Európskej spoločnosti pre katolícku teológiu pod názvom Ad theologiam promovendam: The tasks of theology in Europe today. 

Kongres mal za cieľ hľadať nové cesty pre rozvoj teológie, ktorá by bola prorockým hlasom pre človeka dnešnej doby, otvorená jeho otázkam a problémom. Bol to čas živých stretnutí, modlitby, nadväzovania priateľstiev a spoločnej reflexie nad témami ako misia, synodalita, umelá inteligencia, vojna, bioetika a pod.

Na kongrese sa aktívne zúčastnili aj štyria zástupcovia Slovenskej spoločnosti pre katolícku teológiu, ktorí predniesli svoje príspevky v rámci paralelných sekcií: Jozef Jančovič, Gloria Braunsteiner, Cyril Dunaj, Ján Kotlarčík.

Nasledujúci kongres sa uskutoční v septembri 2027 v Luxemburgu.

Informovala Slovenská spoločnosť pre katolícku teológiu



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2025