USA 21. augusta (TK KBS) Predseda Konferencie katolíckych biskupov USA, arcibiskup Timothy P. Broglio, vyzval katolícku komunitu v USA, aby pomohla obyvateľom Gazy a Blízkeho východu.
V liste biskupom odporučil zvážiť dobrovoľnú mimoriadnu zbierku vo svojich diecézach na podporu organizácií Catholic Relief Services (CRS) a Catholic Near East Welfare Association (CNEWA), ktoré majú dlhodobé skúsenosti a partnerstvá s miestnou katolíckou komunitou a dokážu rýchlo reagovať na humanitárne potreby.
Arcibiskup Broglio zdôraznil utrpenie kresťanov a ďalších nevinných obetí násilia v Gaze a okolitých oblastiach. „Naša Cirkev smúti nad strašným utrpením tých, ktorí sa snažia prežiť, chrániť svoje deti a žiť dôstojne v ťažkých podmienkach,“ uviedol. Poukázal aj na výzvu Svätého Otca k prímeriu a umožneniu vstupu humanitárnej pomoci do regiónu, pričom pripomenul, že „Gaza hladomorí.“
Biskupi sú povzbudzovaní, aby mimoriadnu zbierku zorganizovali čo najskôr. Podrobnosti o aktivitách CRS a CNEWA v Gaze sú k dispozícii na ich webových stránkach, ktoré poskytujú informácie o humanitárnej pomoci a možnostiach podpory obyvateľov Pásma Gazy.
Zdroj: Zenit, redakčne upravené