Levoča 21. augusta (TK KBS) Diecézny katechetický úrad pozýva všetkých učiteľov náboženskej výchovy, náboženstva, kňazov a katechétov v rámci Spišskej diecézy na celodiecézny katechetický deň spojený so slávnosťou Veni Sancte. Podujatie sa uskutoční vo štvrtok 28. augusta 2025 v Levoči. Súčasťou programu bude aj spoločné stretnutie s diecéznym biskupom Mons. Františkom Trstenským.
Stretnutie sa začne o 10:00 svätou omšou v Bazilike sv. Jakuba v Levoči, ktorej hlavným celebrantom bude biskup Trstenský. Po svätej omši sa účastníci vydajú na púť na Mariánsku horu, kde bude o 12:30 nasledovať prednáška Veroniky Barátovej na tému Charakter učiteľa v školskom prostredí počas jubilejného roka. Po nej vystúpi riaditeľ DKÚ a biskupský vikár Viktor Pardeľ, ktorý predstaví program a podujatia školského roka 2025/26. Popoludňajší program vyvrcholí moderovanou adoráciou s eucharistickým požehnaním o 13:15. Záver stretnutia je plánovaný na 14:00.
Celodiecézny katechetický deň je súčasťou pravidelnej katechetickej formácie a predstavuje významný duchovný aj spoločenský impulz do začínajúceho školského roka.
Zdroj: Diecézny katechetický úrad Spišskej dieéczy, redakčne upravené