Na SwiGi tábore objavovali hrdinov

TK KBS, grkatpo; kj | 10. 07. 2024 14:43Foto: pexels.com/RDNE Stock project

Svidník 10. júla (TK KBS) Začiatok letných prázdnin odštartovali deti a mládež zo svidnického a giraltovského protopresbyteriátu spoločným SwiGi táborom, ktorý sa konal 1. až 3. júla na Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku. Skoro 25-členný tím kňazov, rehoľníčok, rodičov a animátorov, pripravil pestrý program pre 70 účastníkov.Hlavná téma tábora znela: Objav v sebe hrdinu. Počas troch dní mohli deti a mládež spoznávať, okrem vymyslených rozprávkových hrdinov aj skutočných hrdinov – svätých a blahoslavených. Cez rôzne aktivity, stanovištia a scénky mohli spoznať mnohé príbehy mužov a žien, ktorí celý život odovzdali Bohu a kráčali za Ježišom. K tomu boli pozvaní aj všetci účastníci SwiGi tábora.

 Nádhernou súčasťou podujatia bola spoločná opekačka s rodičmi, ktorí sa mohli na jedno popoludnie stať súčasťou objavovania hrdinov. Mnohé deti prejavili svoje hrdinstvo aj v tom, že prvýkrát spali v stane alebo mimo domu.

 

Po troch radostných dňoch plných zážitkov sa všetci rozišli s rozhodnutím prežiť nielen letné prázdninyj ako hrdinovia dobra a lásky a kráčať cestou svätosti.Zdroj: grkatpo.sk
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024