Ako pristupovať k ľuďom v kríze? Debatovali o tom v centre Jána Pavla II.

TK KBS, rl, ml; pz | 09. 04. 2024 13:25



Bratislava 9. apríla (TK KBS/Rádio LUMEN) Ako pristupovať k ľuďom v kríze? To bola téma odborného seminára, ktorý sa konal v diecéznom centre Jána Pavla II. v Banskej Bystrici.



Pripravili ho Centrum konkrétnej pomoci Femina v spolupráci s Diecéznym katechetickým úradom Banskobystrickej diecézy. Séria seminárov má pomôcť predovšetkým učiteľom náboženstva, katechétom a kňazom, ale aj rodičom mladých a animátorom zorientovať sa témach v rámci výchovy k manželstvu a rodičovstvu alebo v rámci sexuálnej a vzťahovej výchovy, ktorá už vo viacerých školách funguje. „Častokrát v spoločnosti a obzvlášť cirkvi počujeme, aká hrôza sa na nás valí. Ako treba podpísať tú či onú petíciu. Toto asi nie je cesta, a že cesta je práve tá, aby sme dokázali my urobiť ten krok a hovoriť s našimi deťmi o týchto témach, ktoré sa ich bytostne týkajú, ale pritom ako by chrániť tie hodnoty, ku ktorým sa snažíme naše deti viesť,“ hovorí Anna Siekelová z Centra Femina.



Hosťom už piateho seminára bola psychologička Janka Biečad, ktorá hovorila o tom, ako pristupovať k ľuďom v kríze aj v perspektíve viery.  Prednášku si vypočulo približne 50 záujemcov. Ďalší seminár bude koncom mája o prirodzených metódach plánovania rodičovstva.



Zdroj: Rádio LUMEN




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024