Pápež prijal rodiny izraelských rukojemníkov, ktorých unieslo hnutie Hamas

TK KBS, VaticanNews, sc, mh, ml; pz | 09. 04. 2024 10:20Foto: Vatican Media

Vatikán 9. apríla (VaticanNews) V pondelok 8. apríla prijal Svätý Otec na audiencii delegáciu Izraelčanov, príbuzných ľudí, ktorí boli unesení hnutím Hamas. Takmer hodinové stretnutie sa uskutočnilo vo vatikánskom Apoštolskom paláci šesť mesiacov po brutálnom útoku na Izrael 7. októbra, ktorý si vyžiadal viac ako 1 100 mŕtvych a 240 unesených vrátane žien, starcov a detí.Členovia rodín Bibas, Berger, Dalal, Miran a Nimrodi navštívili Vatikán, pričom držali fotografie svojich unesených príbuzných. Svätý Otec František ich prijal so súcitom, ako to urobil už 22. novembra 2023, keď sa pri dvoch rôznych príležitostiach stretol s príbuznými izraelských rukojemníkov a so skupinou Palestínčanov, ktorých príbuzní v Gaze platia veľmi vysokú cenu za vojnu.
„Pápež chce prejaviť duchovnú blízkosť v utrpení každého z nich,“ vysvetlil vtedy vatikánsky hovorca Matteo Bruni. Prepustenie rukojemníkov a prístup obyvateľstva k humanitárnej pomoci v týchto oblastiach sú naliehavými a nevyhnutnými podmienkami riešenia konfliktu, ku ktorým pápež vyzýva vo svojich verejných prejavoch.

Delegácia izraelských rodínV delegácii, ktorá prišla do Vatikánu, boli napríklad príbuzní unesenej ženy s jej dvoma synmi vo veku 4 roky a 9 mesiacov (mladší chlapček dovŕšil prvý rok života v zajatí) a tiež príbuzní uneseného 22-ročného mladíka a ďalšieho 46-ročného muža. Medzi prítomnými hosťami u pápeža bolo aj 19-ročné dievča, ktorého sestra – dvojča bola tiež unesené Hamasom. Okrem stretnutia s pápežom má delegácia v Ríme stretnutie aj so zástupcami niektorých talianskych inštitúcií a židovských komunít v krajine.Salvatore Cernuzio, Miroslava Holubíková – VaticanNews
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024