Rádio LUMEN pozýva poslucháčov 4. mája na rozhlasovú púť do Krakova

TK KBS, rlu, jp, ml; kj | 04. 04. 2024 12:10Banská Bystrica 4. apríla (TK KBS) Slovenské katolícke rádio Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov 4. mája na rozhlasovú púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove – Lagiewnikoch. Témou tohtoročnej púte, ktorá organizuje už od roku 2005, je Ježišova cesta do Emáuz v roku modlitby v príprave na Jubileum 2025.Hlavným celebrantom a kazateľom bude spišský biskup Mons. František Trstenský. Hudobným hosťom bude hudobná skupina Čučoriedky z Rabče. V programe púte sa okrem modlitby posvätného ruženca a svätej omše s eucharistickou adoráciou nachádza aj prednáška sestry Clarety Fečovej z Kongregácie sestier Matky Božieho milosrdenstva na tému Moje Emauzy – blízkosť, ktorá lieči a otvára oči na nebo.„Srdečne vás všetkých, v tomto roku modlitby, pozývam na púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Nech je to pre nás deň modlitby, deň duchovnej prípravy, deň prosieb k Nebeskému otcovi o požehnanie pre nás, našich blízkych, pre Cirkev a celý národ. Teším sa na stretnutie s vami v Krakove,“ uviedol biskup Trstenský.Vo vysielaní bude Rádio LUMEN pútnikov modlitbou sprevádzať od druhej hodiny ráno. Ráno od 6:00 sa pútnikom prihovorí prostredníctvom špeciálneho Ranného spojenia priamo zo Sanktuária Božieho milosrdenstva. Rovnako naživo odvysiela aj celý program púte.Rozhlasová stanica neorganizuje do Krakova pútnické zájazdy. A tak majú záujemcovia o putovanie do Krakova dve možnosti – ísť vlastnou dopravou alebo pútnickým autobusom, ktorý organizujú mnohé farnosti či spoločenstvá. Informácie o trasách autobusov spolu s kontaktami na zodpovedné osoby sa nachádzajú na webe lumen.sk.Rádio LUMEN pozýva všetkých, ktorí organizujú pútnický zájazd a chcú naplniť jeho kapacitu, aby napísali informácie o trase, odchode a kontaktné údaje emailom na krakov@lumen.sk. Následne tieto informácie zverejní na svojom webe.Program vo vysielaní Rádia Lumen:

02:00 – Spolu sa modlíme na ceste do Sanktuária

04:00 – Modlitba posvätného ruženca

06:00 – Ranné spojenie z Krakova a sprevádzanie pútnikovProgram v areáli Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove (v priamom prenose Rádia LUMEN):

09:00 – Slávnostné otvorenie púte

09:45 – Modlitba posvätného ruženca

10:30 – Svätá omša s eucharistickou adoráciou

12:30 – Obedná prestávka

13:00 – Hudobné vystúpenie Čučoriedky z Rabče

13:45 – Z Kuchyne Rádia Lumen

14:10 – Prednáška sr. Clarety – Moje Emauzy – blízkosť, ktorá lieči a otvára oči na nebo

14:50 – Príprava na Hodinu Milosrdenstva

15:00 – Hodina Milosrdenstva a modlitba Korunky Božieho Milosrdenstva

15:30 – Poďakovanie, požehnanie devocionálií a záver pútePrvá rozhlasová púť Rádia LUMEN do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove sa uskutočnila 30. apríla 2005. Jej témou bola: „Eucharistia – dar Božieho milosrdenstva“. Slovenské katolícke rádio chce umožniť veriacim aj v roku 2024 načerpať silu z veľkého spoločenstva a súčasne načerpať hlboký duchovný pokoj.Krakov, Lumen, put, plagatZdroj: Rádio LUMEN Jozef Pikula
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024