Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (13)

TK KBS, tk; ml | 25. 03. 2024 06:15Foto: Peter Zimen

Bratislava 25. marca (TK KBS) Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (13).Televízia LUXPondelok Svätého týždňa 25. marca 2024:

- 8:30 Týždeň s... Farnosťou Veľký Biel (dokument)

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

- 16:10 V škole Ducha (Blahoslavenstvá 1. časť) (vzdelávací program)

Duchovná obnova s Felixom Ján Tkáčom, OFMCap, nakrútená v Kúpeľoch Nimnica.

- 20:30 Suseda (film)

Pani Zlatica, bývalá učiteľka, je zvedavá a klebetná obyvateľka, ktorá si v pokoji chcela vychutnať svoj narodeninový deň pri obľúbenej televíznej relácii. Rušia ju však hry detí na ihrisku, rozliehajúci sa zvuk klavíra na poschodí a znepokojuje ju aj nová susedka Ingrid. Premôže Zlatica svoju zvedavosť a dočká sa svojho narodeninového priania?Utorok Svätého týždňa 26. marca 2024:

- 8:35 Peter medzi nami (Svedectvo Cyrila a Metoda je v inkulturácii) (vzdelávací program)

Katechéza o evanjelizačnom nadšení (24)

- 13:40 Ako to dokázali (dokument)

Etnografický dokument o živote pred 80-90 rokmi v obciach Hvozdnica a Štiavnik na Považí.

- 20:50 Posvätné miesta kresťanskej viery (Ecce Homo) (dokument)

V tejto časti si povieme niečo o histórii oblúka, ale tiež dlažby, o ktorej sa verilo, že práve na nej Ježiš stál, keď ho pilát odsúdil na smrť.Streda Svätého týždňa 27. marca 2024: 

- 10:45 Svetoznámi slovenskí vedci (Rande s Jankom) (dokument)

Publicistický dokumentárny film z cyklu Svetoznámi slovenskí vedci o živote a činnosti všestranného vynálezcu, vojenského staviteľa, priekopníka v lietaní a konštruktéra vrtuľníka Jána Bahýľa.

- 15:00 Hodina milosrdenstva (náboženský program)

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu.

- 20:30 Jeden na jedného (publicistika)

Analýza aktuálnych udalostí v spoločenskom, politickom a cirkevnom živote.Štvrtok Svätého týždňa – Zelený štvrtok 28. marca 2024: 

- 9:30 Svätá omša z Vatikánu (náboženský program)

Priamy prenos svätej omše svätenia olejov.

- 18:00 Svätá omša z Košíc (náboženský program)

Priamy prenos svätej omše na pamiatku Pánovej večere z Katedrály sv. Alžbety.

- 20:00 Svätá hodinka z Getsemanskej záhrady (náboženský program)

Priamy prenos zo Svätej zeme.Piatok utrpenia Pána (Veľký piatok) – slávenie utrpenia a smrti Pána 29. marca 2024:

- 8:45 Tajomstvá Vatikánu (Pápežská farma a hospodárstvo) (dokument)

Castel Gandolfo nie je len pápežským sídlom. Je to tiež farma, kde sa chovajú úžitkové zvieratá a pestuje sa zelenina a ovocie.

- 12:00 Pašie v Piatok utrpenia Pána podľa Jána (náboženský program)

História utrpenia a smrti Pána a nášho Spasiteľa Ježiša Krista.

- 17:00 Slávenie utrpenia a smrti Pána z Vatikánu (náboženský program)

Priamy prenos z Vatikánu.Biela sobota 30. marca 2024:

- 10:10 Živé obrazy (Prázdny hrob) (vzdelávací program)

Maliar Ladislav Záborský sa celý svoj umelecký život snažil zachytiť svetlo. Fascinovalo ho, pretože v ňom videl Božie svetlo. Udržiaval svetlo vo svojom vnútri a chcel ním prežiariť vlastné diela. Túžil, aby bol divák tým svetlom zasiahnutý. Svetlo sa stalo jeho podpisom... Experimentoval s ním až do svojej smrti v roku 2016. V Živých obrazoch predstavíme dielo tohto významného slovenského umelca.

- 17:30 Majster zázrakov (film)

Animovaný - bábkový príbeh Ježiša Krista. Tento príbeh sa stal pred 2000 rokmi. Je to brilantný nový portrét Ježiša, nekonvenčný a presvedčivo autentický. Príbeh sa začína náhodným stretnutím chorého dievčaťa Tamar, jej pokryteckého otca Jaira a odhodlaného tesára Ježiša. Tamara je fascinovaná duchovnou silou tohto charizmatického muža, Ježiša, ale jej otec a ďalšie autority sa hnevajú na to, ako Ježiš dokáže inšpirovať ľudí. Veľmi bohatý a mocný Ben Azra začne proti nemu intrigovať a zosnuje Ježišovu vraždu. V dôsledku Judášovej zrady je Ježiš zatknutý a odvlečený do Jeruzalema, kde ho farizejskí vodcovia obvinia z rúhania a vynesú nad ním rozsudok smrti. Program obsahuje strach.Vigília 

- 19:30 Veľkonočná vigília z Vatikánu (náboženský program)

Priamy prenos.Relácie pre deti:Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania 31. marca 2024:

- 15:35 Brat František (Veselé melódie)

Veselý Brat František nás naučí, ako môžeme oslavovať a chváliť Pána prostredníctvom hudby a spevu. Aké veľké požehnanie dostávame, keď máme srdcia a mysle naplnené chválou a oslavou jeho dobroty! Dozvieme sa, čo o tom hovorí Sväté písmo.

- 16:00 Rozprávočka (Medúšik)

Čítanie rozprávok je vždy zábava. V Televízii LUX vám Roman Pomajbo bude čítať o nezbednej včielke, ktorá má rada všetko sladké a dobré ako med – o Medúšikovi. Čakajú na vás poučné príbehy o priateľstve, odpustení a láske. Knihu napísal kňaz Róbert Horka, ktorý našiel inšpiráciu práve u detí v kostole.cineLUXBiela sobota 30. marca 2024:

Môžem si to len predstaviť (I can only imagine)Zdroj: TV LUX Lucia Páleníková Rádio LUMEN Sväté omše (a obrady) tento týždeň: Pondelok Svätého týždňa - Streda Svätého týždňa 25. - 27. marca 2024: 

- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v B.BystriciPondelok Svätého týždňa 25. marca 2024: 

- 18:00 Svätá omša z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave, celebruje Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita (36. výročie Sviečkovej manifestácie) Utorok Svätého týždňa 26. marca 2024: 

- 18:00 Svätá omša z Baziliky sv. Kríža v KežmarkuStreda Svätého týždňa 27. marca 2024: 

- 18:00 Svätá omša z Kostola sv. Jakuba v TrnaveŠtvrtok Svätého týždňa – Zelený štvrtok 28. marca 2024:

- 9:30 Missa Chrismatis - svätá omša svätenia olejov z Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici. Celebruje Mons. Marián Chovanec, banskobystrický biskup

- 18:00 Svätá omša na pamiatku Pánovej večere z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Hlavný celebrant Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský biskupPiatok utrpenia Pána (Veľký piatok) – slávenie utrpenia a smrti Pána 29. marca 2024:

- 15:00 Obrady Veľkého piatka z Katedrály sv. Emeráma v Nitre. Predsedá Mons. Štefan Vallo, veľprepošt nitrianskej sídelnej kapituly, správca Katedrály sv. Emeráma v NitreVigília 30. marca 2024: 

- 18:30 Veľkonočná Vigília z Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v Poprade. Hlavný celebrant: Mons. František Trstenský, spišský biskup.Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania 31. marca 2024:

- 10:30 Svätá omša z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach. Hlavný celebrant: Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a predseda KBS

- 18:00 Svätá omša z Jezuitského Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v BratislaveProgramové tipy:Pondelok Svätého týždňa 25. marca 2024: 

- 11:10 Zaostrené; Francúzi dostali právo na interupcie do ústavy. Čo bude ďalej?

- 14:15 Povedz mi čo čítaš a ja Ti poviem kto si; Pierre Mertens: Liesje

- 16:30 Vitaj doma, rodina!; Charta základných ľudských práv - čo do nej patrí a čo nie? Predstavenie Európskej federácie Jeden z nás v kontexte aktuálneho medzinárodného diania v oblasti práva na potrat. Hostia: Miroslav Mikolášik, Anna Kováčová-Habovštiaková.

- 20:00 Gaučing; Univerzitná noc literatúry 2024.

- 21:00 Počúvaj srdcom; Repertoár pôstnych spevov z pustovne Johna Michaela TalbotaUtorok Svätého týždňa 26. marca 2024: 

- 20:00 Duchovný obzor; Utrpenie Pána očami byzantského katolíka. Hosť: Ján Krupa, náboženský redaktor Rádia LUMENStreda Svätého týždňa 27. marca 2024:

- 20:00 Lupa; Pallotíni v Smižanoch vítajú pútnikov smerujúcich do Svätyne Božieho milosrdenstva

- 21:00 Fujarôčka moja; PAŠIE, príbeh o človeku a zemi. Hudba zo scénickej fresky o dvoch archaických podobách zápasu života a smrti. V podaní ľudovej hudby a speváckej skupiny SĽUK-u. V kontexte rozhovoru so skladateľom Stanislavom Palúchom.Štvrtok Svätého týždňa – Zelený štvrtok 28. marca 2024:

- 9:30 Emauzy, Missa Chrismatis - Priamy prenos svätej omše svätenia olejov z Farského kostola Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrici. Celebruje Mons. Marián Chovanec, banskobystrický biskup.

- 16:00 Myšlienky dňa;  Duchovné impulzy do aktuálneho dňa

- 16:30 Betánia;  Pôstny program s modlitbou krížovej cesty

- 18:00 Emauzy;  Liturgia veľkonočného trojdnia - Zelený štvrtok. Priamy prenos svätej omše na pamiatku Pánovej večere z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Hlavný celebrant Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup.

- 20:00 História a my;  Dcéry a slávne potomstvo Mikuláša Šubiča Zrínskeho.

- 21:00 Gospelparáda ; Zhudobnená modlitba veľkopiatočnej krížovej cesty Živé spomienky zo zbierky Živý. Mŕtvy. Večný od tvorivej skupiny Poetica Musica. V kontexte rozhovoru s autorkou Zuzanou Eperješiovou a ilustrátorom Martinom Gnipom.Piatok utrpenia Pána (Veľký piatok) – slávenie utrpenia a smrti Pána 29. marca 2024:

- 7:30 Modlitba Ranných chvál s lamentáciami;  Priamy prenos modlitby z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach

- 9:00 Veľkopiatkové dialógy;  Kontaktná relácia s Mariánom Bublincom, biskupským vikárom pre katechézu a novú evanjelizáciu Banskobystrickej diecézy.

- 10:00 Pobožnosť krížovej cesty;  Priamy prenos modlitby krížovej cesty podľa pápeža Františka o cnostiach a nerestiach z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici. Vedie Marián Bublinec, biskupský vikár pre katechézu a novú evanjelizáciu Banskobystrickej diecézy.

- 12:00 Žalm 51 + Poludňajšie zamyslenie   

- 13:00 Rozhlasová hra Ja, Pontius Pilatus (príbeh rímskeho prokurátora a miestodržiteľa Judey, ktorý vyniesol smrteľný ortieľ nad Ježišom z Nazaretu).

- 14:00 Stigmatizácie sv. Františka    

- 15:00 Emauzy; Priamy prenos obradov Veľkého piatka z Katedrály sv. Emeráma v Nitre. Predsedá Mons. Štefan Vallo, veľprepošt nitrianskej sídelnej kapituly, správca Katedrály sv. Emeráma v Nitre.   

- 16:30 Korunka Božieho milosrdenstva;  Modlitba Korunky Božieho milosrdenstva spojená s novénou pred nedeľou Božieho milosrdenstva.

- 17:00 Drevo cítim v rukách a vieru mám v sebe;  Rozprávanie rezbárky Jany Majerskej z Bukoviny a jej dielach, medzi ktorými nájdeme aj zastavenia krížovej cesty

- 18:00 Pútnický víkend špeciál; Unikátny barokový Boží hrob v Kostole sv. Juraja v Poprade - Spišskej Sobote.

- 20:00 Krížová cesta - Ovocie ducha a ovocie tela. Modlitba s rožňavským biskupom Mons. Stanislavom Stolárikom

- 21:00 Pašie; Príbeh o človeku a zemi. Hudba zo scénickej fresky o dvoch archaických podobách zápasu života a smrti. V podaní ľudovej hudby a speváckej skupiny SĽUK-u. V kontexte rozhovoru so skladateľom Stanislavom PalúchomBiela sobota 30. marca 2024:

- 7:30 Modlitba Ranných chvál s lamentáciami;  Priamy prenos modlitby z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach.    

- 9:00 Kláštory a rehoľný život;  Sny sv. Jána Bosca.

- 9:30 Biblický príbeh obety Pána Ježiša;  Biblické udalosti umučenia a zmŕtvychvstania Ježiša Krista, ktoré nám ponúka Sväté Písmo, v interpretácii Karola Zarembu

- 12:00 Žalm 51, Poludňajšie zamyslenie    

- 13:00 Rozhlasová hra; Evanjelium podľa Lukáša Schnitzera   

- 15:00 Hodina Božieho milosrdenstva;  Modlitba Korunky Božieho milosrdenstva spojená s novénou pred nedeľou Božieho milosrdenstva.   

- 15:15 Literárna kaviareň; Ján Vetva: Na detskej vlne.

- 16:00 Boh mení naše ľudské príbehy na dejiny spásy;   Návrat k myšlienkam z Rozhlasových duchovných cvičení. Hosť: Aurel Halajčík z farnosti Svätej Rodiny v Košiciach, exercitátor duchovných cvičení Rádia LUMEN.

- 18:30 Emauzy;  Liturgia veľkonočného trojdnia z Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v Poprade - Svätá sobota. Priamy prenos Veľkonočnej vigílie Pánovho Zmŕtvychvstania. Hlavný celebrant: Mons. František Trstenský, spišský biskup.

- 21:00 Od ucha k duchu;  Pastierske listy a úvahy k zmŕtvychvstaniu Pána.Veľkonočná nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania 31. marca 2024:

- 8:30 Sviatočné svetielko;  Nedeľná rozprávka a Duchovné svetielko na tému: Zvedavé otázky detského youcatu: Veľkonočné príbehy ľudských sŕdc.

- 10:00 Výber z pápežských encyklík;  Apoštolská posynodálna exhortácia pápeža Jána Pavla II. s názvom RECONCILIATIO ET PAENITENTIA, čiže Zmierenie a pokánie.

- 10:30 Emauzy;  Priamy prenos sväte omše z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach. Hlavný celebrant: Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup metropolita a predseda KBS.

- 11:50 Urbi et Orbi;  Požehnanie pápeža Františka mestu a svetu z Vatikánu.

- 13:00 Rozhlasová hra;  Neplač, Veronika (príbeh mladej, odvážnej ženy, ktorá aj v ťažkej životnej situácii dokázala šľachetne prejaviť svoj vzácny skutok milosrdenstva)

- 18:00 Emauzy  Priamy prenos svätej omše z jezuitského Kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave.   

- 20:30 Nikdy nestrácajte nádej;  Svedectvo bývalého narkomana Gorana z Medžugoria.Pondelok vo Veľkonočnej oktáve 1. apríla 2024: 

- 9:00 Emauzy; Priamy prenos svätej omše z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici.   

- 11:00 Keď drevo hrá pod rukami;  Rozhovor s výrobcom gitár Martinom Juríčkom z Bardejova, ktorý vyrába gitary zo slovenského dreva

- 12:00 Raduj sa Nebies Kráľovná   

- 13:00 Sv. Gál, patrón náš.; Dramatické predstavenie detí a mládeže z farnosti Nižná na Orave približujúce život a dielo patróna miestneho kostola.   

- 14:30 Výber z diel sv. Bazila Veľkého  Hosť: sestra Štefánia Blichová z prešovskej komunity sestier baziliánok.

- 16:00 Myšlienky dňa; Duchovné impulzy do aktuálneho dňa

- 16:30 Vitaj doma rodina; Deti a finančná gramotnosť. Hostia: Lucia a Tomáš Riskovci.   

- 18:00 Emauzy; Priamy prenos svätej omše z Katedrály sv. Alžbety v Košiciach

- 20:00 Fujarôčka moja.; Zvyky a obyčaje na Veľkú noc a začiatkom jari.

- 22:30 Spoznávame Bibliu   Zdroj: Rádio LUMEN Monika StrečkováRádio Mária Pondelok 25. marca 2024:

- 17:00 Veľkopôstna večiereň z Kostola Povýšenia Sv. kríža v Bratislave

- 19:00 Premodlime Slovensko – gréckokatolícky ruženec (radostný) s poslucháčmi, volajte a pripojte sa na č. 02/ 32 11 72 70

- 20:00 Manželstvo Veľkej noci, vedie: vdp. Jozef Durkot, relácia: Zamyslenie bratov gréckokatolíkovUtorok 26. marca 2024:

- 6:40, 23:00 Jeruzalemský ruženec – 3. deň

- 10:00 Liturgia Veľkej noci, hosť: doc. ThDr. Peter Caban, PhD., vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklad viery

- 16:00 Misia s Pátrom Piom, hosť: Mgr. Peter Pagáč, misijný a charitatívny pracovník, vedie: Mária Gáliková, relácia: Srdce pre misie

- 20:00 Úlet s knihou – Ako pestovať lásku ku knihám u detského čitateľa, hosť: Mgr. Viera Némethová, vedúca útvaru knižnično-informačných služieb a metodiky v Miestnej knižnici Petržalka, členka výboru slovenskej sekcie IBBY, vedie: Marta Galbáčová, relácia: Rozhovory zo štúdiaStreda 27. marca 2024:

- 6:40, 23:00 Jeruzalemský ruženec – 4. deň

- 10:00 Piesne o Pánovom Služobníkovi , 1. diel, vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklad viery

- 11:00 Svätá omša z Kaplnky Matky vteleného Slova obetovaná za všetkých živých a zosnulých členov Rodiny Rádia Mária, celebruje: P. Bruno Donoval, OP

- 12:00 Anjel Pána s Mons. Jánom Oroschom, trnavským arcibiskupom

- 16:00 Skúsenosti so žiakmi s PAS (poruchou autistického spektra) z pohľadu riaditeľky školy, hostia: PhDr. Milen Štrbáková, riaditeľka Spojenej školy Dolinského v Bratislave a PhDr. Dionýz Ordódy, PhD., zástupca, vedie: Alena JancurováŠtvrtok 28. marca 2024:

- 6:40, 23:00 Jeruzalemský ruženec – 5. deň

- 10:00 Pôstna meditácia o Ježišových oslávených ranách, vedie: Mons. Jozef Haľko, bratislavský pomocný biskup, relácia: Poklad viery

- 18:00 Svätá omša na pamiatku Pánovej večere z Farského kostola sv. Vincenta de Paul

- 19:30 Premodlime Slovensko – modlitby za duchovných otcov so združením Modlitby za kňazov

- 20:10 Svätá hodinka z Getsemanskej záhrady, hosť: Andrej Klapka, vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklad viery

- 22:00 Ježišova rozlúčková reč – Veľkňazská modlitbaPiatok 29. marca 2024:

- 6:30, 23:00 Jeruzalemský ruženec – 6. deň

- 9:20 Sedem slov z kríža – meditácia, pripravila: Ľubica Bátorová

- 10:00 Krížová cesta, utrpenie, tma na konci... - duchovná služba vo väznici, hosť: dobrovoľníčka Eliška, vedie: Alena Jancurová, relácia: Rozhovory zo štúdia

- 11:00 Rozhovor s Mons. Jonášom Jozefom Maximom, arcibiskupom prešovskej arcieparchie a metropolita Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku, vedie: P. Bruno Donoval, OP a Viera Mikulová

- 14:45 Korunka a 1. deň novény k Božiemu milosrdenstva

- 15:00 Obrady Piatku utrpenia Pána z Farského kostola sv. Vincenta de Paul v Bratislave

- 18:00 Tamara a Tamara, hosť: P. Michal Milan Krovina, OP, vedie: Monika Martinkovičová, relácia: Pod olivovníkomSobota 30. marca 2024:

- 10:00 Svätá sobota a poklona pri Božom hrobe – Ako ju dobre prežiť? – rozhovor s P. Brunom

- 15:00 Korunka a 2. deň novény k Božiemu milosrdenstvu

- 15:15 Jeruzalemský ruženec – 7. deň

- 16:00 Piesne o Pánovom Služobníkovi, 1. diel, vedie: P. Bruno Donoval, OP, relácia: Poklad viery, repríza

- 18:00 Poklona pri Ježišovom hrobe

- 18:30 Veľkonočná vigília z Farského kostola sv. Vincenta de Paul v BratislaveNedeľa 31. marca 2024:

- 11:00 Svätá omša z Farského kostola sv. Vincenta de Paul v Bratislave

- 15:00 Korunka a 4. deň novény k Božiemu milosrdenstvu

- 15:15 Liturgia domácej Cirkvi na Veľkonočnú nedeľu

- 16:00 Veľkonočné zamyslenie, vedie: P. Bruno Donoval, OP

- 20:00 Like pre organ zo Žilinskej synagógy - relácia venovaná organovému umeniu a predstavovaniu jednotlivých osobností z tejto oblasti, vedie: Marta GáborováPondelok 1. apríla 2024:

- 11:00 Svätá omša z Farského kostola sv. Vincenta de Paul v Bratislave

- 19:00 Premodlime Slovensko – gréckokatolícky ruženec (radostný)

- 20:00 Christos voskrese – pozdrav SEODr. Jonáša Jozefa Maxima, PhD., prešovského arcibiskupa metropolitu, relácia: Zamyslenie bratov gréckokatolíkovZdroj: Rádio Mária Slovensko, Daniela PauhofováPoznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. 

Zmena programu je vyhradená. 
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024