Ružomberok ožil hokejovým turnajom, vyhral tím kňazov z Košíc 

TK KBS, kvrps, sp, ml; pz | 12. 02. 2024 11:25Foto: paLOrko

Ružomberok 12. januára (TK KBS) Liptov ožil hokejovým turnajom kňazov a rehoľníkov Slovenska. Na Štadióne Stana Mikitu v Ružomberku bojovali v sobotu o víťazstvo štyri kolektívy, víťazstvo si odniesol tím kňazov z Košickej arcidiecézy. Zápasy spojil aj charitatívny rozmer turnaja. Výnos 5 252,90 € pôjde na účet združenia pre telesne postihnuté deti a ich rodiny SZTP Ružičky zo Štiavničky. 

Hokejové zápolenie sa konalo už po ôsmykrát. Naposledy sa hralo minulý rok vo Vranove nad Topľou. Turnaj vždy zastrešuje jedna zo súťažiacich diecéz. Tento rok prevzala taktovku Spišská diecéza. Turnaj sa konal pod záštitou spišského biskupa Mons. Františka Trstenského, ktorý turnaj otvoril modlitbou a úvodným slovom. Prvé buly vhodili biskup Trstenský s primátorom mesta Ružomberok Ľubomírom Kubáňom, predsedovia Žilinského a Prešovského samosprávneho kraja Erika Jurinová a Milan Majerský a ružomberský dekan Dušan Pardel. Výkony hokejistov si prišli pozrieť i ďalšie osobnosti cirkevného a spoločenského života. 

V prvom zápase mužstvo Banská Bystrica nad Spišom 4:3. V druhom stretnutí sa proti sebe postavili družstvá Košice a Rehoľníci. Po víťazstve 6:1 sa na finále mohlo tešiť̌ družstvo Košíc. Medzi rehoľníkmi sa predstavila aj jediná hráčka na tomto turnaji. V zápase o tretie miesto uspeli hráči Spišskej diecézy, ktorí porazili rehoľníkov 12:1. Vo finále sa tešili z víťazstva hráči Košíc, ktorí uspeli 2:1. 

Zápasy o tretie miesto a finále priniesla naživo Televízia LUX. Najlepším strelcom turnaja sa so štyrmi gólmi stal Marek Marcin z družstva Košíc, z družstva Banskej Bystrice dali po dva góly Peter Sekereš a Jozef Petrík, z družstva Spiš boli najlepší strelci trojgóloví Andrej Branický a Jozef Gorčák a z Rehoľníkov dva presné zásahy zaznamenal Ján Fabián. V závere nechýbala tombola s hlavnou cenou – podpísaným dresom Juraja Slafkovského. 

Zdroje: KVRPS / Spoločník
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024