Trnava a Montevideo o rozmanitosti a spolužití v pluralitnom prostredí

TK KBS, mlich, ml; pz | 07. 12. 2023 16:15



Foto: Archív Miloša Lichnera, SJ

Uruguaj 7. decembra (TK KBS) Na pôde Uruguajskej katolíckej univerzity v Montevideu (UCU) sa dňa 5. decembra 2023 uskutočnilo medzinárodné kolokvium na tému „Facing Cultural Diversity: Uruguayan and Central European Experiences“. Kolokvium bolo prvým akademickým výstupom, ktorý vzišiel zo vzájomnej spolupráce medzi Trnavskou univerzitou v Trnave a Katolíckou univerzitou v Montevideu, realizovanej s finančnou podporou projektu Európskej Únie Erasmus+.



Záštitu nad týmto akademickým podujatím prevzal Rastislav Hindický, veľvyslanec Slovenskej republiky v Uruguaji so sídlom v Buenos Aires, ktorý sa podujatia aj aktívne zúčastnil. Spolu s ním bol prítomný Matias Balparda, honorárny konzul Slovenskej republiky v Uruguaji.  Hosťujúcu Katolícku univerzitu v Montevideu osobne zastupovali jej rektor, prof. Julio Férnandez Techera SJ, spoločne s jej prorektorom, prof. Gustavom Monzónom SJ a riaditeľom Inštitútu pre spoločnosť a náboženstvo pri UCU, prof. Néstorom Da Costom, ako aj ďalšími vedecko-pedagogickými zamestnancami UCU. Z Trnavskej univerzity v Trnave sa podujatia zúčastnili prof. Rastislav Nemec, doc. Martin Dojčár a prof. Miloš Lichner SJ, prorektor Trnavskej univerzity pre vonkajšie vzťahy.



Prednášky spoločne so živou diskusiou boli dokladom o aktuálnosti diskutovanej problematiky zameranej na výmenu skúseností z kultúrnej a náboženskej rozmanitosti a spolužitia v kultúrne pluralitnom prostredí našich krajín. Nadväzujúce akademické a konferenčné výstupy z tohto medzinárodného projektu sú naplánované na rok 2024.




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024