Slovenská pošta vydala k Vianociam známku s motívom ľudového rezbárstva

TK KBS, tasr, sp, ml; pz | 16. 11. 2023 14:10



Bratislava 16. novembra (TK KBS/TASR) Slovenská pošta vydá dnes poštovú známku Vianoce 2023: Slovenské ľudové rezbárstvo, informovala o tom hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. Na poštovej známke je vyobrazená plastika s motívom Svätej rodiny zo zbierok Oravskej galérie v Dolnom Kubíne od ľudového rezbára Štefana Siváňa.



Ide o známku so špecifickým symbolom T2 50 g. Označenie zodpovedá cene zhodnej s výškou poštovej sadzby za list druhej triedy do 50 gramov vo vnútroštátnom styku



Súčasne s poštovou známkou vyjde aj obálka prvého dňa (FDC) s pečiatkou s dátumom 16. novembra 2023 a domicilom mesta Dolný Kubín. „Predlohou prítlače FDC obálky je tiež dielo Štefana Siváňa s motívom Madony s dieťaťom. Motívom FDC pečiatky je taktiež Madona s dieťaťom,“ uviedla Dorčáková.



Autorom grafickej úpravy poštovej známky, prítlače na FDC a autorom FDC pečiatky je Adrian Ferda. Poštová známka s rozmermi 26,5 x 33,9 milimetra vrátane perforácie vyjde vo forme tlačového listu s 50 známkami. Známku vytlačila technikou ofsetu spoločnosť Tiskárna Hradištko.



Zdroje: TASR / Slovenská pošta




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024