Pápež deťom s rakovinou: Nikdy nie ste sami!

TK KBS, VaticanNews; rp | 30. 05. 2023 07:50



Vatikán 30. mája (VaticanNews) V pondelok 29. mája sa vo Vatikáne Svätý Otec František stretol so skupinou poľských detí trpiacich rakovinou. Povedal im, že aj počas choroby a v najbolestivejších chvíľach ich života je s nimi Ježiš, ktorý im dáva nádej.



Skupina približne štyridsiatich detí a ich opatrovníkov prišla na stretnutie s pápežom Františkom z onkologickej kliniky vo Vroclave. Svätý Otec povzbudil deti, aby boli apoštolmi Božej lásky:



„Vaša cesta životom je trochu ťažká, drahé deti, pretože sa musíte liečiť, prekonávať choroby alebo žiť s chorobou: nie je to ľahké. Mnohokrát sa v živote ocitneme v situácii, keď nemáme silu ísť ďalej. Ale vy nikdy nie ste sami! Ježiš je vždy nablízku a hovorí vám: «Ja som s tebou. Vezmem ťa za ruku, ako keď si sa ako dieťa učil robiť svoje prvé kroky»“.



„Drahé deti, Ježiš je vždy pri nás, aby nám dával nádej“, povedal Svätý Otec a dodal:



„Vždy, aj v čase choroby, aj v tých najbolestivejších chvíľach, aj v tých najťažších momentoch: Pán je s nami! Aj vaši rodinní príslušníci, vaši lekári, vaši priatelia vám pomôžu napredovať. Myslite na svoju matku, ktorá vás porodila, a na svojho otca. Boh vás miluje, drahé deti! Boh vás miluje! Ježiš potrebuje aj vaše svedectvo. Zveruje vám svoje plány a pýta sa: Budete mojimi apoštolmi Božej lásky? Odpovedzte s nadšením «áno» a prinášajte radosť z Božej lásky iným.“



Pápež odporučil chorým deťom, aby si, keď sa cítia osamelé alebo opustené, spomenuli na Pannu Máriu. „Ona je vždy s nami, najmä keď cítime ťarchu choroby so všetkými jej problémami,“ zdôraznil Svätý Otec. 



Martin Jarábek




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024