V Žiline bude stretnutie hnutí, združení a spoločenstiev z celej diecézy

TK KBS, mhr, ml; pz | 15. 02. 2023 09:20Žilina 15. februára (TK KBS) Žilinská diecéza a Rada pre laické a apoštolské hnutia pozýva na stretnutie vedúcich hnutí, združení a spoločenstiev Žilinskej diecézy diecézy s biskupom Tomášom Galisom, biskupom Petrom Rusnákom, predsedom rady pre laické a apoštolské hnutia a kňazom Petrom Holbičkom, ktorý je povereným moderátorom pre hnutia a združenia v Žilinskej diecéze. Stretnutie sa uskutoční v piatok 17. marca 2023 o 17:00  v Diecéznom centre Jána Kalinčiaka 1 v Žiline.Program:  - 17:00 Svätá omša v kaplnke Diecézneho centra

- 18:00 Stretnutie v zasadacej miestnostiPráca v menších skupinkách na témy:1) Krátke zhodnotenie synodálneho kráčania v spoločenstvách a hnutiach. 

2) Ako sa preberáme z pandemického spánku?

3) Vzájomná spolupráca v rámci Žilinskej diecézy- 19:00 Diskusia, odpovedanie na podnety z dotazníka,  občerstvenie.

- 20:00 predpokladaný záverZáujemcovia sa môžu prihlásiť cez formulár„V rámci stretnutia by sme chceli zdôrazniť aj témy, ktoré odzneli na celoslovenskom stretnutí v Nimnici „Ako byť synodálnou Cirkvou“, kde sme spracovali tému Misia ako odpoveď na vypočuté otázky sveta. Ako rozvojové témy sme identifikovali v skratke HNEĎ (Hĺbka - Nestrácajte - Evanjelium - Ďalej),“ avizuje Monika Hricáková. 
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024