Svätý Otec prijal delegáciu Konferencie biskupov Slovenska (aktualizované)

TK KBS, ml; pz | 21. 01. 2023 14:18Vatikán 21. januára (TK KBS) Svätý Otec František prijal dnes v sobotu 21. januára 2023 vo Vatikáne na osobnej audiencii delegáciu Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

V Apoštolskom paláci prijal predsedu KBS, košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera a podpredsedu KBS, nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka so sprievodom.Stretnutie sa konalo v Sále bibliotéky, kde pápež František zvyčajne prijíma hlavy štátov. Slová Svätého Otca Františka tlmočil na osobnej audiencii kňaz Košickej arcidiecézy Jozef Barlaš. V slovenskej delegácii bol aj výkonný tajomník KBS Ivan Ružička, tajomník arcibiskupa Bobera Jozef Kmec a tajomník biskupa Judáka Miroslav Cimerák. 

Pred audienciou delegácia slávila svätú omšu nad hrobom sv. Petra vo vatikánskej bazilike sv. Petra a pomodlili sa aj pri hrobe zosnulého emeritného pápeža Benedikta XVI., informoval redaktor Rádia LUMEN Ľudovít Malík. Vo Večnom meste je slovenská delegácia od štvrtku. V piatok navštívila Dikastérium pre biskupov, kde ich prijal prefekt Marc Ouellet. Pokračovali stretnutím s vatikánskym štátnym sekretárom, kardinálom Pietrom Parolinom.Zastavili sa aj na pôde na Slovenského veľvyslanectva pri Svätej stolici a zvrchovaného Maltézského rádu, kde ich prijal veľvyslanec Marek Lisánsky. Prvý deň návštevy ukončili na inaugurácii pamätnej tabule na hrobe sv. Cyrila v Bazilike sv. Klementa a stretnutím s kňazmi pôvodom zo Slovenska, ktorí pôsobia v Rímskej kúrii.

Po dnešnej audiencii navštívila delegácia KBS Dikastérium pre komunikáciu, kde ich prijal prefekt Paolo Ruffini a večer navštívili Slovákov ubytovaných v dome prijatie, ktorý spravuje Komunita sv. Egídia.

 

V nedeľu prídú medzi krajanov v Pápežskom slovenskom kolégiu svätého Cyrila a Metoda, ktoré tento rok oslavuje 60. výročie od svojho požehnania. Na Slovensko sa vráti delegácia KBS v pondelok. K správe bolo vydané AUDIOSúvisiaci článok: Dôverujte Pánovi, odkázal slovenským biskupom vo Vatikáne Svätý Otec_

Aktualizované / V správe sú použité informácie Slovenskej redakcie Vatican News 
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024