Predsedu KBS Bernarda Bobera prijme v sobotu Svätý Otec František

TK KBS, lm, ml; pz | 17. 01. 2023 10:49Bratislava 17. januára (TK KBS) Svätý Otec František prijme v sobotu 21. januára vo Vatikáne predsedu Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernarda Bobera. Košický arcibiskup metropolita ho navštívi v sprievode nitrianskeho biskupa a podpredsedu KBS Mons. Viliama Judáka. V delegácii bude aj osobný tajomník arcibiskupa Bobera Jozef Kmec a výkonný tajomník KBS Ivan Ružička.Predstavitelia KBS odcestujú do Ríma a Vatikánu 19. januára. Okrem audiencie u pápeža Františka majú naplánované aj stretnutie s vatikánskych štátnym sekretárom, kardinálom Pietrom Parolinom a sériu návštev vybraných vatikánskych dikastérii. Zúčastnia sa aj na inaugurácii novej pamätnej tabule slovenskom jazyku nad hrobom svätého Cyrila v Bazilike svätého Klementa v Ríme.Záver návštevy bude patriť návšteve krajanov v Pápežskom slovenskom kolégiu svätého Cyrila a Metoda, ktoré tento rok oslavuje 60. výročie od svojho požehnania. Delegácia KBS sa domov vráti v pondelok.Program delegácie KBS vo Vatikáne a v RímeŠtvrtok 19. januára 2023:

- Odlet z Bratislavy do RímaPiatok 20. januára 2023:

- 12:30 Prijatie u štátneho sekretára Vatikánu, kardinála Pietra Parolina vo Vatikáne

- Stretnutie s veľvyslancom SR pri Svätej stolici Marekom Lisánskym, Veľvyslanectvo SR pri Svätej stolici, Rím

- 16:00 Odhalenie pamätnej tabule v slovenčine pri hrobe sv. Cyrila v Bazilike svätého Klementa, Rím. Tabuľa je venovaná pamiatke slovanských apoštolov sv. Cyrila a Metoda a bude osadená pri príležitosti 1160. výročia príchodu vierozvestcov na Veľkú MoravuBližšie informácie je možné nájsť na stránke VaticanNews

(https://www.vaticannews.va/sk/papez/news/2022-06/papez-pozehnal-slovensku-pamatnu-tabulu-urcenu-na-hrob-sv-cyril.htmlhttps://www.vaticannews.va/sk/cirkev/news/2022-02/slavnost-pri-hrobe-sv-cyrila-v-slovenskej-rezii-rozhovor-s-re.html)Sobota 21. januára 2023:

- 10:30 Audiencia u pápeža Františka, Apoštolský palác, Vatikán

Biskupi Svätému Otcovi predstavia ovocie zbierky na pomoc Kube a ľuďom trpiacim vojnovým konfliktom na Ukrajine a projekt s názvom Miesta načúvania a prijatia na Slovensku. 

- 15:00 Návšteva Dikastéria pre komunikáciu (Vatikánsky rozhlas)

- 17:00 Návšteva Slovákov ubytovaných v dome prijatie, ktorý spravuje Komunita sv. EgídiaNedeľa 22. januára 2023:

- 11:30 Svätá omša v Pápežskom slovenskom kolégiu sv. Cyrila a Metoda v Ríme

Biskupi budú sláviť svätú omšu v Pápežskom slovenskom kolégiu sv. Cyrila a Metoda v Ríme, kde bývajú slovenskí kňazi študujúci v Ríme. Tento kus slovenskej zeme vo večnom meste si tento rok pripomenie 60 rokov od svojho požehnania, ktoré sa uskutočnilo 15. septembra 1963 kardinálom Eugènom Tisserantom. Bližšie informácie je možné nájsť https://www.cyrilometodiada.sk/svatci/cyril_a_metod/ps-suscm-v-rime/.

Kontaktná osoba pre médiá: Ľudovít Malík, +421 907 269 076
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024