Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (51)

TK KBS, tk; ml | 19. 12. 2022 06:30Bratislava 19. decembra (TK KBS) Programové tipy Televízie LUX, Rádia LUMEN a Rádia Mária (51)TV LUXPondelok 19. decembra 2022:

- 17:30 Doma je doma (Nádej v strachu)

Štvrtý adventný pondelok z Prešova prichádzame s témou je Nádej v strachu , aby sme vás voviedli do ústrednej myšlienky Vianoc NEBOJTE SA! Strach zo smrti, strach z vojny, strach zo zdražovania, strach o deti, strach z Boha, strach byť manželkou či otcom. Strach z toho, ako uživím svoju rodinu? Sú rôzne strachy, ktoré nás paralyzujú, väznia. Ako so strachom naložiť? Ako do strachu vložiť nádej? sa dozvieme v dnešnej relácii.

- 8:15 Týždeň s...Selenča (Srbsko) - 1/2

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.Utorok 20. decembra 2022:

- 17:45 vKontexte ((Bez)mocný diabol)

Kniha ako vianočný darček môže byť vynikajúca voľba. Žiaľ aj ponuka duchovnej literatúry nie vždy prináša to, čo je pre kresťana osožné. Jednou z obľúbených tematík, ktoré sa v kníhkupectvách zaručene dobre predávajú, sú knihy o diablovi a exorcizmoch. Túto tému v najbližšej relácii vKontexte rozoberie otec Michal Mária Kukuča.

- 20:20 Na ceste v rodine (Čistota a plodnosť)

Posledná časť relácie Na ceste v rodine je zameraná na čistotu v manželstve, predstavenie základných prirodzených metód plánovania rodičovstva a úskalia interupčných a antikoncepčných techník.

- 21:00 Viera do vrecka (60)

Život so sebou prináša rozličné témy a otázky, najmä tie bežné. Dokážeme o nich rozmýšľať aj hlbšie, z pohľadu viery? Názory a príklady zo života budeme hľadať s odborníkmi i s tými, ktorých sa to priamo týka. Túto reláciu vám každý mesiac prinášajú Saleziáni dona Bosca.Streda 21. decembra 2022:

- 20:35 Pod javiskom (Filmový dabing)

Ako prebieha filmový dabing? Praktickú ukážku tohto hereckého smeru v relácii Pod javiskom predvedie herec Ján Gallovič.

- 21:35 Trp, mlč, modli sa

Blahoslavená Alfonza Mária Eppingerová si želala, aby sa na ňu po smrti úplne zabudlo, aby sa nehovorilo o nej, ale len o Ježišovi Kristovi. Svet si ju začal všímať až v roku 2018, kedy ju Cirkev vo francúzskom Štrasburgu blahorečila.Štvrtok 22. decembra 2022:

- 17:30 Doma je doma (Cestou necestou)

V rámci ďalšej relácie Doma je doma si spolu s našimi hosťami trošku pocestujeme. Africkú Ugandu a misijné dielo Dobrej noviny nám priblížia dobrovoľník a projektový koordinátor. Región Banskej Bystrice a jeho skryté poklady nám predstavia zástupcovia krajskej organizácie cestovného ruchu. Jozef Magda, koordinátor Dobrá novina. Ján Jaňák, dobrovoľník. Daniela Volenská, KOCR Banská Bystrica.

- 20:20 Adorácia

Večerná modlitba pred Najsvätejšou sviatosťou.

- 21:25 Medzi nebom a zemou

Terézia Lenczová sa s nami podelí o svoje vnútro, ale i o bohaté skúsenosti v poli rodinnej politiky, sexuálnej výchovy či úsilia o jednotu medzi ľuďmi.Piatok 23. decembra 2022:

- 18:40 Vianočné rozprávanie (Anjelské zvonenie)

Animovaný rozprávkový seriál Milana Horvatoviča s komentárom o vianočných a adventných zvykoch počas sviatkov.

- 20:20 Nová kvalita života (Zvestujem vám veľkú radosť! - Božie narodenie, vigília)

Lectio divina – meditatívne čítanie Svätého písma, sprevádzané modlitbou.

- 20:40 Dôkaz viery: Matka Tereza z Kalkaty

Mladá nepočujúca sa chce stať rehoľníčkou, čo jej rodina radikálne odmieta. Všetko sa zmení, keď po autonehode bojuje jej matka o život. Silná viera mladej rehoľníčky a dôvera v príhovor Matky Terezy z Kalkaty zmenia život celej rodiny.Sobota 24. decembra 2022:

- 18:00 Vianočný koncert Križovianka

Záznam vianočného koncertu.

- 19:30 Svätá omša so Svätým Otcom

Priamy prenos svätej omše z Vatikánu

21:30 Chlieb z neba

Na Štedrý deň nájdu dvaja bezdomovci na skládke malé dieťa. Berú ho do nemocnice, ale tam žiaden z lekárov dieťa nevidí. Čoskoro sa zistí, že z nejakého dôvodu dieťa niektorí vidia, iní nie. Mimoriadna udalosť sa rýchlo šíri.Relácie pre deti:Nedeľa 25. decembra 2022:

- 9:30 GU100 (Dobrý Pastier sa narodil)

Kamarát Gu100 má oslavy a sviatky veľmi rád. Tentokrát zažije jeden z najvýznamnejších kresťanských sviatkov - Vianoce. Prečo ich oslavujeme a ako to vlastne bolo s Ježišovým narodením? Nenechajte si ujsť vianočný špeciál s Gu100-m a Verkou.

- 9:45 Brat František (Narodenie Kráľa - O čom sú Vianoce)

Brat František prerozpráva deťom príbeh o narodení Božieho Syna Ježiša, ktorý napriek pokore a tichosti navždy zmenil životy ľudí. Mária, Jozef i anjeli ho vítali s nadšeným srdcom.

- 18:20 TV LUX deťom: GU100, Medúšik

Vysielanie pre najmenších - rozprávky, kresťanské pesničky, modlitbičky a iné hodnotné videá.Zdroj: TV LUX / Frederika Beňová  

-----------------------------------------Rádio LUMEN Pondelok - Piatok: 

- 8:30 Svätá omša z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej BystriciPondelok 19. decembra 2022:

- 11:10 Zaostrené; Téma: Nástrahy života súčasného kresťana v modernej spoločnosti. S čím všetkým sa musí vysporiadať veriaci človek gréckokatolíckej eparchie v USA? Hosť: eparcha Milan Lach

- 20:00 Študentské šapitó; Téma: Cestovatelia, hudobníci, športovci. To najlepšie zo Študentského šapitó 2022

- 21:30 Počúvaj srdcom; Téma: Laco Javorský kresťan. repertoárom piesní dua BRIAN & JENN, kvalitami albumu After all these yearsUtorok 20. decembra 2022:

- 11:10 Občan; Téma: Aké Vianoce čakajú ľudí bez domova? Hostia: pracovníčka Diecéznej charity Ľuba Šályová, členka Komunity Sant´Egidio Martina Chmelanová.

- 20:00 Duchovný obzor;  Téma: Osobnosť sv. Pavla VI. a II. Vatikánsky koncil; Hosť: Prof. Anton Adam

- 21:30 Rozhlasová hra; Dar kňazstvaStreda 21. decembra 2022:

- 11:10 Rozhovor týždňa; Téma: Aktuálne európske témy. Hosť: europoslanec Ivan Štefanec.

- 20:00 Lupa; Téma: Univerzitné pastoračné centrum Pavla Straussa v Nitre

- 21:00 Fujarôčka moja; Téma: Mária Trstenská so zoológom Jergušom Tesákom o medveďoch a vlkoch v ľudovej kultúre, o ich život v prirodzenom prostredí.Štvrtok 22. decembra 2022:

- 20:00 História a my; Téma: Túžba po ľudskej, demokratickej a slobodnej spoločnosti – spomienky historika prof. Ivana Laluhu na Alexandra Dubčeka – 3. časť

- 21:00 Gospelparáda; Téma: Rozhovor s hudobníčkou Máriou Podhradskou (nielen) o inšpiráciách a kvalitách albumu MUZIKAPiatok 23. decembra 2022:

- 16:30 Pútnický víkend; Téma: Samotka a následná smrť za zaspievanie vianočnej koledy: Rozhlasový pohľad na relikviár s  pozostatkami bl. Dominika Metoda Trčku v Bazilike Zostúpenia Sv. Ducha a jeho bustu na Námestí slobody v Michalovciach

- 22:00 ÚV hovor;Sobota 24. decembra 2022 – Štedrý deň:

- 6:00 Sviatočné Ranné spojenie 

- 9:00 Kláštory a rehoľný život  Obdobia najväčšieho rozkvetu Spoločnosti Ježišovej. 

- 9:30 Viera do vrecka  Nádej je v rodine - 3. časť 

- 10:30 Na návšteve u Štefana Chrappu  Sviatočný rozhovor so známym hudobníkom, spisovateľom a moderátorom.

- 12:00 Anjel Pána  

- 12:10 Hudobný aperitív  Do Betľema s Ľudovou hudbou Stana Baláža. Vianočné piesne a koledy horného Šariša.

- 13:00 Literárna kaviareň;

- 14:00 Vianoce vo väznici  Rozhovor s väzenskými duchovnými Tomášom Metyľom a Jurajom Malým o slávení sviatkov narodenia Pána s ľuďmi za mrežami. 

- 15:00 Hodina Božieho milosrdenstva

- 15:40 Radostne slávme sviatky  Úvod do liturgie Vianoc.

- 16:00 Emauzy  Priamy prenos vigílie slávnosti Narodenia Pána. Svätá omša z Baziliky sv. Kríža v Kežmarku. Celebruje: prof. František Trstenský, dekan - farár v Kežmarku.   

- 17:30 Sviatočný príhovor a modlitba pri štedrovečernom stole  Prianie pre poslucháčov od Zuzany Szakácsovej, konateľky Rádia LUMEN, spol. s.r.o. a  Radovana Pavlíka, riaditeľa PRE LUMEN, n.o. 

- 18:00 Sviatky ako nikdy predtým   Svedectvo Lucie Pálešovej o tom, ako jej výsledok jedného vyšetrenia pred Vianocami obrátil život hore nohami. Rozprávanie o boji s onkologickým ochorením a skutočných životných hodnotách, ktoré si človek uvedomí v najťažších chvíľach. 

- 19:00 Ruženec 

- 19:30 Vešpery   

- 19:45 Rádio Vatikán  

- 20:00 S Dobrou novinou u vás doma  Pohľad na aktuálny ročník koledovania Dobrej noviny i predstavenie podporených projektov partnerov v Afrike. 

- 21:30 Od ucha k duchu  Mesiac s pápežom Františkom - priblíženie príhovorov a myšlienok pápeža Františka, ktoré odzneli počas mesiaca december. 

- 22:50 Rozhlasová hra  Anjeli zleteli (vianočný príbeh) 

- 23:45 Liturgické čítania Rozbor textov Božieho Slova sv. omše zo slávnosti Narodenia Pána. Úvod do liturgie.  Nedeľa 25. decembra 2022 – Slávnosť narodenia Pána:

- 00:00 Emauzy - mimoriadny prenos   Priamy prenos polnočnej svätej omše z Katedrály Dómu sv. Alžbety v Košiciach. Celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita, predseda KBS.  

- 1:30 Úvahy presvätej noci 

- 2:00 Vôňa Vianoc  Relácia o medovníkoch, medovnikároch a vianočných sladkostiach i o koreninách, ktoré do nich neodmysliteľne patria. 

- 3:00 S radosťou v srdci očakávame Pána  O ľudovej zbožnosti, tradíciách, miestnych zvykoch i príprave hudobno-slovného adventného pásma. Členovia skupiny Benát z Machuliniec už niekoľko rokov pripravujú špeciálne pásma s duchovnou tematikou. 

- 6:00 Sviatočné Ranné spojenie 

- 8:30 Sviatočné Svetielko  Kvíz o 28. ročníku koledovania Dobrej noviny 

- 10:00 Výber z pápežských encyklík 

- 10:40 Poďme sa mu aj my pokloniť   Pohľad na liturgické texty slávnosti Narodenia Pána. 

- 11:00 Emauzy  Priamy prenos svätej omše z Kostola Svätej Rodiny na sídlisku Dargovských hrdinov v Košiciach. Celebruje Aurel Halajčík, farár.  

- 11:55 Urbi et Orbi  Priamy prenos požehnania pápeža Františka mestu a svetu z Vatikánu.  

- 12:20 Hudobný aperitív  Vianočné piesne pre hlas a organ v podaní Gustáva Beláčka a Terézie Kružliakovej + Vianočná omša M.Sch.-Trnavského Missa pastoralis ALMA NOX. 

- 13:00 Vyznania  Životné príbehy na potešenie i povzbudenie. 

- 14:00 Rozhlasová hra; Šťastné a veselé      

- 15:00 Hodina Božieho milosrdenstva

- 15:30 Svetlo nádeje; Byť blízko ľuďom v ťažkých životných situáciach (Informácie z 12.zasadnutia komisií a rád KBS, ktoré sa venujú sociálnej problematike)

- 16:00 Piesne na želanie 

- 17:30 Nezameniteľná vôňa Vianoc  Relácia o výrobe medovníkov a medovníkových betlehemov s medovnikárkou Vierou Rybovou. 

- 18:00 Emauzy  Priamy prenos svätej omše z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave.   

- 19:00 Ruženec  

- 19:45 Rádio Vatikán  

20:00 Vešpery   

- 20:30 Karmel;  Narodenie Pána v našich srdciach - o prežívaní vianočných sviatkov v rodine na Orave.

- 22:00 V sile slova    

- 22:30 Pohoda s klasikou  Slovenská vianočná chrámovú hudba v súvislostiach. Ján Levoslav BELLA Vianočné kvarteto; Kantáta Lebo dieťa sa nám narodilo. Ilja ZELJENKA Missa serena pre miešaný zbor, basbarytón a komorný orchester. 

- 23:30 Úvahy nad evanjeliom a koledy pod vankúš  a Zamyslenia z Ranného spojenia  Pondelok 26. decembra 2022 – Sviatok sv. Štefana, prvého mučeníka:

- 00:01 O ľudskej duši pod stromčekom   Sviatočné pásmo prežité s vybratými poviedkami majstrov pera, stvárnené obľúbenými umelcami z čítaní na pokračovanie (J. Šimonovič, H. Michalíková, J. Hauserová, P. Farkaš, D. Laščiaková) sprevádzané duchovnými úvahami kňaza otca Ľuboslava Hromjáka. 

- 2:00 Vianočný rozhovor s Mons. Davidom Bartimejom Tencerom   Inšpiratívne podnety od slovenského biskupa pôsobiaceho v Reykjavíku na Islande. 

- 6:00 Sviatočné Ranné spojenie 

- 9:00 Emauzy  Priamy prenos sv. omše z Katedrály sv. Emeráma v Nitre.  

- 10:00 Rozprávka  Traja nezbedníci z neba  

- 11:00 Diakon - v stopách sv. Štefana   Sv. Štefan bol prvým Ježišovým učeníkom, ktorý podstúpil za neho mučenícku smrť. Bol diakonom prvej Cirkvi, bol ustanovený, aby sa staral o vdovy a o chudobných. Čo je v Cirkvi úlohou diakonov? Ako sa na svoju službu pripravujú?

- 12:00 Anjel Pána   

- 12:10 Hudobný aperitív  

- 13:00 Divadelné Vianoce  O ochotníckom divadle v Žabokrekoch.

- 14:00 Zvony už ôsmu bijú   Fascinuje ho zvuk zvonov. Zvony ho začali zaujímať, keď mal osem rokov. Odvtedy chodí po kostolných vežiach a zvoniciach. Kostolné zvony nahráva, opisuje a dokumentuje. Hosť: Matúš Sedlák.

- 15:00 Hodina Božieho milosrdenstva  

- 15:30 Vianoce v Nemčiňanoch 

- 16:30 Nesiem Vám noviny  Hudobno-slovné pásmo piesní a vinšov v podaní koledníkov Dobrej noviny.  

- 17:30 Infolumen 

- 18:00 Emauzy   Priamy prenos svätej omše z Košíc. 

- 19:00 Ruženec  

- 19:30 Vešpery  

- 19:45 Rádio Vatikán  

- 20:00 Vzájomne obdarovaní  Rozhovor s premonštrátom, pátrom Quirínom z Petrovej Vsi, ktorý sa zoznámil cez sociálne siete s 22-ročným mužom, ktorý sa v Ugande stará o 14 detí z ulice. Páter mu pomáha spolu s farníkmi finančne a v decembri za ním odcestoval, aby zažil ako realizuje starostlivosť o deti a aby sa spolu stretli a priniesol i darčeky pre deti.

- 21:00 Koledy    

- 21:30 Počúvaj srdcom  Kvality vianočných albumov americkej pesničkárky Sara Groves Joy of every longing heart + O holy night tour live. 

- 22:30 Spoznávame Bibliu  Náučný program z dielne Trans World Radio International odkrývajúci obsah Knihy kníh.    

- 23:00 Repríza Ranného zamyslenia a úvah z Ranného spojenia     Zdroj: Rádio LUMEN / Monika Strečková

-----------------------------------------Rádio MáriaPondelok 19. decembra 2022:

– 15:30 Štedrovečerné jedlá, vedie: Viera Mikulová, Daniela Pauhofová, relácia: Sezónny receptár

– 16:00 Postavenie seniora v spoločnosti, hosť: Zdena Frčková, predsedníčka Jednoty dôchodcov a podpredsedníčka JD pre okres Senec, vedie: Marta Galbáčová, relácia: Studňa múdrosti

– 17:00 Gréckokatolícka liturgia z Katedrály Narodenia Presvätej Bohorodičky v Košiciach

– 18:30 Ero cras (Ó, Koreň Jesseho) - adventné antifóny a zamyslenia

– 19:00 Kto dá prístrešie Svätej Rodine? – 5. deň deviatnika

– 20:00 Krst v byzantskom obrade, vedie: Stanislav Bujda, relácia: Zamyslenie bratov gréckokatolíkovUtorok 20. decembra 2022:

– 06:15, 18:45 Ero cras (Ó, Kľúč Dávidov) - adventné antifóny a zamyslenia

– 10:00 Poklad viery – katechéza P. Ladislava Csontoša, téma: Rodina je povolaná ku svätosti, 3. diel

– 14:00  Dejiny Cirkvi s vsdp. Ľuboslavom Hromjákom

– 16:00 Svojrázny kraj Valšsko, hosť: doc. PhDr. Daniel Drápala, Ph.D., vedie: Monika Martinkovičová, relácia: Klenoty našich predkov

– 19:00 Kto dá prístrešie Svätej Rodine? – 6. deň deviatnikaStreda 21. decembra 2022:

– 06:15 Ero cras (Ó, Vychádzajúci z Výsosti) - adventné antifóny a zamyslenia

– 11:00 Svätá omša za živých a zosnulých členov Rodiny Rádia Mária

– 14:00 Advent s vincentínmi – Magnifikat, vedie: P. Tomáš Brezáni, CM

– 15:30 Svedectvo Františka Revesa, prerozprával: František Bašo

– 16:00 – 18:50 Duchovná starostlivosť v nemocniciach – stretnutie pre zdravotníkov pod duchovným vedením o. Rudolfa Kopinca (16:00 prednáška, 17:00 duchovná obnova)

– 19:00 Kto dá prístrešie Svätej Rodine? – 7. deň deviatnikaŠtvrtok 22. decembra 2022:

– 06:15 Ero cras (Ó, Kráľ a Túžba národov) - adventné antifóny a zamyslenia

– 16:00 Vianoce očami detí, hostia: deti základných škôl, vedie: Juraj Zlocha, relácia: Radosť z viery

– 17:00 Kto dá prístrešie Svätej Rodine? – 8. deň deviatnika

– 18:00 Svätá omša z Kostola Ducha Svätého v Hlohovci a pobožnosť úcty k sv. Šarbelovi, vedie: vsdp. Jozef Schwarz, dekan

– 20:00 Linka duchovnej pomoci - modlitby a príhovory P. Bruna Donovala za úmysly poslucháčov, volajte 02/32 11 72 70, píšte SMS na 0901 909 919Piatok 23. decembra 2022:

– 06:15, 17:15 Ero cras (Ó, Emanuel) - adventné antifóny a zamyslenia

– 11:00 Svätá omša z Kaplnky Matky vteleného Slova za všetkých, ktorí sa zapojili do adventných výziev, celebruje: apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli

– 14:00 Adventné duchovné zamyslenie podľa sv. Ignáca z Loyoly , vedie: P. Jozef Šuppa, SJ, repríza

– 16:00 Vianočný čaj – vianočné zvyky poslucháčov Rádia Mária, relácia: Radosť z viery

– 19:00 Kto dá prístrešie Svätej Rodine? – 9. deň deviatnikaSobota 24. decembra 2022:

– 06:15, 12:05, 17:15 Zamyslenie Mons. Františka Rábeka, vojenského ordinára nad evanjeliom dnešného dňa, prednes: P. Bruno Donoval

– 09:00 Detské večeradlo s Rodinným spoločenstvom Fatima

– 12:30 Audio divina – zamyslenie nad evanjeliom so sestrami saleziánkami

– 18:00 Štedrovečerná liturgia – spoločné modlitby a čítania zo Svätého písma

– 18:30  Štedrovečerný príhovor P. Bruna Donovala, OP, riaditeľa Rádia Mária

– 19:00 Vianočné zamyslenie podľa sv. Ignáca z Loyoly , vedie: P. Jozef Šuppa, SJ

– 00:00 Polnočná svätá omša z Farského kostola sv. Vincenta de Paul v BratislaveNedeľa 25. decembra 2022:

– 08:35, 12:35, 16:45 Zamyslenie Mons. Františka Rábeka, vojenského ordinára nad evanjeliom dnešného dňa, prednes: P. Bruno Donoval

– 11:00 Svätá omša z Farského kostola sv. Vincenta de Paul v Bratislave

– 15:15 Vianoce a Zjavenie Pána, vedie: o. Rastislav Čížik, gréckokatolícky kňaz, relácia: Zamyslenie bratov gréckokatolíkov

– 16:00 Malý koledníček – hudobno-recitačné pásmo, ktoré vedú Malí a mladí huslisti z Červeníka pod vedením Kataríny Bielikovej a ĽH Heskovci z Červeníka

– 17:30 Objavme krásu a pestrosť tónov, hudby a piesní, ktorými môžeme chváliť. Pôstne, mariánske, gitarové, vážne, moderné či chválové? Všetky piesne majú svoju silu, ale my sme pre vás zostavili rebríčky tých najlepších z nich. Najbližšie na vás čaká 17. diel – Vianočný špeciál, vedie: Matúš Hrnčiar, relácia: Tóny chvály

– 20:00 Like pre organ, vedie: Marta GáborováPondelok 26. decembra 2022:

– 06:15, 13:35, 17:15 Zamyslenie Mons. Františka Rábeka, vojenského ordinára nad evanjeliom dnešného dňa, prednes: P. Bruno Donoval

– 10:00 Večeradlo s členmi Mariánskeho kňazského hnutia z Kaplnky Matky vteleného Slova

– 11:00 Svätá omša z Farského kostola sv. Vincenta de Paul v Bratislave

– 16:00 Neodpustenie vs. odpustenie. Ako nato? Hosť: sr. Veronika Barátová z Komunity Blahoslavenstiev, vedie: Monika Martinkovičová, relácia: Radosť z viery, repríza

– 20:00 Vianoce v byzantskom obrade, vedie: Stanislav Bujda, relácia: Zamyslenie bratov gréckokatolíkov, reprízaZdroj: Rádio Mária / Daniela Pauhofová

-----------------------------------------Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. Zmena programu je vyhradená.
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024