Tím pastorácie povolaní organizuje pre mladých ľudí opäť Kurz Samuel

TK KBS, ksa, ml; pz | 27. 09. 2022 09:50Bratislava 27. septembra (TK KBS) Tím pastorácie povolaní organizuje pre mladých slobodných ľudí vo veku od 19 do 30 rokov Kurz Samuel. Je  príležitosťou prehĺbiť svoj vzťah k Svätému Písmu, naučiť sa duchovne rozlišovať, mať pri sebe duchovné sprevádzanie, a tak odhaľovať Božiu vôľu vo svojom živote. Kurz Samuel bude prebiehať v Bratislave, Prešove, Nitre, Ružomberku a v Trnave. Naplánovaných je deväť stretnutí, raz do mesiaca, ako aj duchovné cvičenia či spoločná púť. Viac informácií záujemcovia nájdu na stránke kurzsamuel.sk.„Kurz ti pomôže pri každodennom krátkom rozjímaní nad Božím slovom a vedením duchovného denníka, správne duchovne rozlišovať. Ak nemáš vlastného skúseného duchovného sprievodcu, tak počas kurzu si budeš môcť vybrať zo skupinky kňazov a rehoľníkov z rozličných kongregácií, ktorí kurz organizujú,“ avizujú organizátori.

Bratislava, kurz, Samuel, plagat

Náplňou každého stretnutia je katechéza, zdieľanie v skupinkách, spoločná modlitba chvál, ako aj tichá adorácia. Účastníci kurzu dostanú materiál malých úloh na doma, v podobe biblických citátov, ktoré sú pripravené podľa tém jednotlivých týždňov. Na ich základe sa vedie duchovný denník a prehlbuje sa tak vzťah k pravidelnej modlitbe prostredníctvom Božieho Slova, ako aj hlbšie poznávanie Boha i seba.

Kurz pochádza z talianskeho Milána. Pod menom GRUPPO Samuel ho založil a celú jeho štruktúru vytvoril milánsky arcibiskup kardinál Carlo Maria Martini. Prvý kurz sa konal v roku 1989/90. „Kurz Samuel je jedinečnou a neopakovateľnou skúsenosťou pre tých, ktorí túžia nájsť a poctivo hľadajú svoje povolanie, svoju životnú cestu,“ uvádza kardinál Martini. Kardinál Martini patrí k najznámejším duchovným autorom 20.storočia. Tí, čo ho poznali o ňom hovorili, že je prorokom, „zamilovaným do Krista, do evanjelia a do Cirkvi, ale aj do každého človeka“.Zdroj: kurzsamuel.sk
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023