V Kežmarku slávili svätú omšu k titulu tamojšej Baziliky svätého Kríža

TK KBS, ft, ml; pz | 20. 09. 2022 09:50



Kežmarok 20. septembra (TK KBS) Uplynulú nedeľu 18. septembra sa konala v Bazilike svätého Kríža v Kežmarku slávnostná svätá omša z príležitosti titulu baziliky. Slávnostným celebrantom a kazateľom bol Štefan Novotný, rektor Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach. V úvode svätej omše ho privítal farár – dekan František Trstenský, ktorý je zároveň rektorom tamojšej baziliky.



V homílii Štefan Novotný prirovnal chrám k dýchaniu. „Prichádzame pravidelne na bohoslužby či už jednotlivci, alebo manželia a celé rodiny, aby sme tu vydýchli svoje starosti, trápenia, poklesky a aby sme sa nadýchli tej lásky, ktorá nám žiari z Ježišovho kríža.“ Zároveň prítomných povzbudil, aby sa nebáli kľaknúť si pred krížom, ktorý majú v domácnostiach. „Pod krížom nielen prednášajme svoje prosby, ale aj ďakujme za Ježišov kríž, ktorý je silným znamením aj pre dnešnú dobu,“ pripomenul kazateľ zhromaždený veriacim.



Bohoslužbu doprevádzal svojím spevom aj miestny chrámový zbor pod vedením Petra Pavlička. Na záver svätej omše celebrant udelil požehnanie relikviou svätého Kríža, ktorá sa uchováva v bazilike.



O histórii baziliky je možné nájsť viac informácií TU.




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024