Na Slovensku bude po prvýkrát cyklistické podujatie Od synagógy ku kostolu 

TK KBS, mli; ml | 15. 09. 2022 21:56



Bratislava 14. septembra (TK KBS) Od synagógy ku kostolu - je názov jedinečného ekumenického podujatia, ktoré po prvýkrát v histórii chystajú na Slovensku. Uskutoční sa v piatok 16. septembra 2022. Ide o cyklistické podujatie zamerané na podporu dialógu medzi predstaviteľmi Katolíckej cirkvi a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí na Slovensku. 



„Verím, že bude dobré počasie a stretneme sa s ľuďmi dobrej vôle. Veríme, že v dialógu, ktorý nadväzuje nad niekoľkoročnú spoluprácu medzi Katolíckou cirkvou a židovskou náboženskou obcou, budeme pokračovať aj v takejto netradičnej forme, keď sa posadíme na bicykle. Chceme vyslať signál o tom, že sme tu, že sa radi stretávame, hoci sme z rôznych náboženských skupín, ale že vieme a chceme spolupracovať na lepšom zajtrajšku," hovorí jeden z organizátorov podujatia prof. Miloš Lichner. 



Štart podujatia je v piatok 16. septembra o 12:00. Predchádzať mu bude registrácia, ktorá začne o 10:00 na Hviezdovej ulici v Trenčíne. Pelotón cyklistov, v ktorom bude aj skupina kňazov, potom absolvuje približne 44 kilometrový úsek do Púchova, kde tour ukončia vo Farskom kostole Všetkých svätých. Pre cyklistov je zabezpečený cyklobus na cestu späť do Trenčína.  



Od synagogy ku kostolu, plagat



Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku. Akciu zároveň podporili primátori Trenčína a Púchova, ako aj farnosti, ktorým prechádza cyklistické podujatie. 




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023