K modlitbám za ukončenie vojny sa opäť pridajú na Kalvárii v Bratislave

TK KBS, gal, ml; pz | 07. 06. 2022 10:05



Bratislava 7. júna (TK KBS) Bratstvo Sprevádzajúci pozýva s podporou Bratislavskej arcidiecézy a Občianskym združením Bratislavská Kalvária na pravidelnú mesačnú krížovú cestu, ktorá bude na bratislavskom Kalvárskom vrchu v nedeľu 12. júna 2022. Stretnutie sa začne o 15:30 pod lesom na ulici Za Sokolovňou.



S veriacimi sa bude modliť Oskar Jozef Vaľko OP. Aj touto modlitbou krížovej cesty sa na mieste pripoja k modlitbám za obrátenie Ruska a ukončenie vojny na Ukrajine. Sprevádzajúci odporúčajú zúčastneným navštíviť Lurdskú jaskyňu i Kostol Panny Márie Snežnej. Svätá omša v kostole je naplánovaná na 17:00.



Bratislavská Kalvária na Kalvárskom vrchu bola postavená medzi prvými v Uhorsku v roku 1694. Dodnes sa zachovala časť pôvodnej cesty. Rekonštrukciou sa opravila Terasa pri kríži. Vrátil sa na kríž obnovený a posvätený Korpus Krista. Opravila sa jediná pôvodná kaplnka krížovej cesty.



Tento rok sa bude postupne realizovať ďalšia obnova revitalizácia priestoru - postavením ďalších nových zastavení krížovej cesty. Stane sa tak znova vyhľadávaním duchovným miestom Bratislavčanov, informoval Marián Oravec. Viac informácií je na www.sprevadzajuci.sk a Facebooku.




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024