Na Mariánskej hore sa zapoja do celosvetovej modlitby za posvätenie kňazov

TK KBS, pma, ml; pz | 02. 06. 2022 13:20



Levoča 2. júna (TK KBS) Katolícka cirkev slávi 24. júna sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho. Na Mariánskej hore v Levoči sa pri tejto príležitosti opäť zapoja do celosvetovej štafety modlitby ruženca za posvätenie kňazov.



S touto modlitbovou myšlienkou prvý raz prišiel sv. Ján Pavol II. vo svojom apoštolskom liste Rosarium Virginum Mariae. Jeho impulz rozvinul a uskutočnil dnes emeritný pápež Benedikt XVI. v roku 2012. Štafetovú modlitbu každoročne organizuje Worldpriest Írsko.



Prvá štafetová modlitba ruženca za kňazov sa konala na slávnosť Božského Srdca Ježišovho v júni 2010 (zapojilo sa 24 svätýň z 20 krajín). Levočská svätyňa Navštívenia Panny Márie bola do výročnej celosvetovej štafetovej modlitby ruženca za kňazov prvýkrát zaradená so šesťdesiatimi svetovými bazilikami v roku 2013.



Tohtoročná štafetová modlitba za posvätenie kňazov sa v Bazilike na Mariánskej hore v Levoči začne modlitbou bolestného ruženca o 19:45. Po jej skončení bude nasledovať svätá omša, informoval Peter Majcher. „Modlite sa ruženec, zjednoťte sa vo vašej krajine a pomôžte modlitbami objať svet,“ avizujú organizátori modlitby svätého ruženca.




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023