Prvá svätá omša na kežmarskom sídlisku Juh pritiahla stovky veriacich

TK KBS, ft, ml; pz | 27. 04. 2022 10:42



Kežmarok 27. apríla (TK KBS) V Nedeľu Božieho milosrdenstva (24.4.) začali kňazi v Kežmarku sláviť pravidelné nedeľné sväté omše na tamojšom sídlisku Juh.



Prvá svätá omša sa stretla s veľkým záujmom zo strany obyvateľov sídliska, ktorý prekvapil aj samotných kňazov. Keďže na sídlisku nie je kostol ani kaplnka, využili priestor tamojšej jedálne Základnej školy s materskou školou sv. Kríža, ktorý sa nielenže zaplnil do posledného miesta, ale boli zaplnené aj priľahlé chodby.



„Vidíme v tomto sídlisku veľký potenciál. Žije tu približne 5000 obyvateľov, ktorí sú poväčšine katolíci. Možno kvôli vzdialenosti do farského kostola, keďže cesta peši trvá približne 25 - 30 minút, alebo kvôli ľahostajnosti alebo zlej skúsenosti s Cirkvou, prestali chodiť na bohoslužby.



Dobrý Pastier Ježiš Kristus je pre nás vzorom, lebo vychádza hľadať stratenúú ovečku. Nechceme sa uspokojiť len s vyčkávaním na veriacich, alebo kritikou, že nechodia do kostola, ale ideme im v ústrety a chceme im priniesť Krista,“ približuje túto pastoračnú aktivitu František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku.



Ak by pretrvával takýto vysoký záujem, majú v pláne pridať ešte ďalšiu nedeľnú svätú omšu. Do budúcnosti by v Kežmarku radi našli vlastný vhodný liturgický priestor priamo na tomto sídlisku.




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023