Pre manželku gréckokatolíckeho kňaza Božie narodenie znamená novú nádej

TK KBS, rp; rp | 25. 12. 2021 11:28Bratislava 25. decembra (TK KBS) Pre Moniku Činčárovú Božie narodenie znamená novú nádej. Monika je matka dvoch detí, manželka gréckokatolíckeho kňaza. Bývajú v obci Podhoroď. Je členkou Spoločenstva Kňazských A LAických rodín (Skala). Ako povedala pre Tlačovú kanceláriu KBS, hľadiac na malé bezbranné dieťa, no zároveň na všemohúceho Boha si uvedomuje, že práve On má celý jej život v rukách. „Bezbrannosť, ktorá sa skrýva v tom malom dieťati mi oživuje v srdci pocity mojej bezbrannosti. Často nemám na  moje ťažkosti riešenie, a tak sa len úplne odovzdám do tých malých ručičiek, lebo už tie sú plné zázrakov,“ prezradila.

Monika nepozná odpovede na mnohé otázky a mnohé veci chcú strhnúť jej pozornosť, no v tom chaose sa zrazu zrodí Boží Syn, Kráľ pokoja, nádherný radca. „Čo si viac môžem priať, ako zahľadieť sa do jasličiek a z úprimného srdca mu ďakovať za všetky nezaslúžené milosti. Dary, ktoré mi už dal a ktoré mi ešte chce dať,“ zdôraznila.

Často sa podľa Moniky zháňame za nepodstatnými vecami. Tiež niekedy nevie ustriehnuť hranicu pominuteľných vecí a neprehliadnuť  začiatok toho najdôležitejšieho. „A tak si vzájomne prajme, aby sme mali tú pravú slobodu. Stíšme sa a pokorne čakajme na tú najkrajšiu a najcitlivejšiu chvíľu, kedy sa narodí Boží syn,“ dodala.
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022