Výber z programu v Televízii LUX, v Rádiu LUMEN a v Rádiu Mária (42)

TK KBS, ml; ml | 18. 10. 2021 08:00Bratislava 18. októbra (TK KBS) Výber z programu vo vysielaní katolíckej televízie LUX, katolíckej rozhlasovej stanice Rádia LUMEN a Rádiu Mária (42).------------------------------------------------TV LUXPondelok 18. október 2021:

- 8:10 Týždeň s...(Farnosť: Habovka/Spiš)

Krátka relácia predstavujúca život v jednotlivých farnostiach.

- 14:00 Kulmenie (Antonín Dvořák - z rozprávky pod kríž)

Antonín Dvořák bol skladateľom, ktorý hudbou dokázal vytvoriť priame spojenie s Bohom, jeho hudba dokáže otvárať Nebo. V ďalšej časti si predstavíme jeho operu Rusalka, cyklus Biblické piesne a vrcholné symfonické dielo Stabat Mater, ktoré patrí k umelecky najsilnejším, najosobitejším a ľudsky najhlbšie precíteným duchovným skladbám hudobnej histórie.

- 17:30 Doma je doma (Ticho – brána k Pravde)

Mnohí ľudia trpia syndrómom zahlušenia svojho svedomia hlukom. Ticho je pre nich ako žeravé uhlíky, čo pália. Boja sa stíšiť, aby nepočuli nárek svojej úbohej deravej duše, či pukanie tvrdej škrupinky svojho ega alebo vrzgot hrdzavej brány srdca. Najradšej by rozbili tú príťaž ticha. Prečo? Ticho je cestou k Pravde, ktorú nie každý je ochotný počuť. Pozývame vás do reality ticha a jeho hlbín...

- 20:30 V Samárii pri studni („Brány“ pápežov a veriacich)

„Aperite mihi Portas Iustitiae" Otvorte mi brány spravodlivosti. Odkaz pápeža pri otváraní Svätej brány na Bazilike svätého Petra vo Vatikáne. Takto sa začal aj Jubilejný rok milosrdenstva v roku 2015. Sväté roky aj jubilejné majú svoju históriu. Ako to je s Rokom Božieho slova či svätého Jozefa? Čo znamenajú? Vieme sa v tom zorientovať? Koho a komu brány chceme otvoriť my?Utorok 19. októbra 2021:

- 16:05 Správy zo Svätej zeme

Udalosti zo Svätej zeme, informácie o živote miestnych kresťanských komunít, spravodajstvo z miest spojených so životom Ježiša Krista.

- 17:00 Posvätné miesta kresťanskej viery (Kláštor Zosnutia Panny Márie - 2. časť)

Pútnikov z celého sveta priťahuje krypta chrámu tohto kláštora. Nachádza sa v nej socha Panny Márie v životnej veľkosti. Je vyrobená z čerešňového dreva a zobrazuje spiacu Božiu Matku pri prechode do večnosti.

- 21:20 Viera do vrecka

Život so sebou prináša rozličné témy a otázky, najmä tie bežné. Dokážeme o nich rozmýšľať aj hlbšie, z pohľadu viery? Názory a príklady zo života budeme hľadať s odborníkmi i s tými, ktorých sa to priamo týka. Túto reláciu vám každý mesiac prinášajú Saleziáni dona Bosca.Streda 20. októbra 2021:

- 16:05 Poznačení Bohom - Svätá Anna Katarína Sienská

Katarína Sienská, dominikánka, ktorá sa zasvätila pomoci tým najbiednejším. Mystička, bojujúca za jednotu Cirkvi, ktorá písala listy pápežom a panovníkom svojej doby. Rehoľníčka, búrajúca predsudky o postavení žien v stredovekom kresťanstve.

- 20:45 Katolicizmus (Liturgia a Eucharistia – Spojenie s Pánom)

Podľa našej katolíckej viery je Eucharistia jej „zdrojom“ a „vrcholom“ jej identity a poslania, tiež stredobodom Cirkvi. Biskup Barron nám v tejto časti popisuje všetky časti sv. omše a na rôznych miestach sveta.Štvrtok 21. októbra 2021:

- 14:00 Večera u Slováka (30. nedeľa v Cezročnom období)

Diskusná relácia nad nedeľným evanjeliom.

- 16:05 Vojtaššák 

Dokumentárny film o Božom sluhovi spišskom biskupovi Jánovi Vojtaššákovi, o jeho takmer 90 ročnom živote a o hrdinskom znášaní kríža.Piatok 22. októbra 2021:

- 15:00 Hodina milosrdenstva

Modlitba k Božiemu milosrdenstvu z Košíc.

- 18:00 Medzi riadkami (Don Camillo a jeho svet)

Don Camillo je svojrázny farár kdesi na talianskom vidieku. Jeho fascinujúci, aj keď vymyslený, príbeh sa stal najprekladanejším z talianskej literatúry. Aké prekladateľské výzvy čakali na autora slovenskej verzie o. Jozefa Kováčika a aké sú jeho obľúbené pasáže? Spýta sa moderátorka Helena Ľos Ivoríková.

- 20:30 Vatikánsky tajný archív

Film ukazuje štruktúru a obsah pápežského archívu založeného už v 7. storočí. Nechajte sa vtiahnuť do úžasnej prehliadky listín s príbehmi nevyčísliteľnej hodnoty.Sobota 23. októbra 2021:

- 7:00 Svätá liturgia

Priamy prenos z Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Prešove.

- 17:55 Tvorivo (Vzory)

Vzory sú všade okolo nás, ale aj medzi nami. V novej časti relácie Tvorivo vyskúšame - prekrásne kvetinové vzory na pochúťke zvanej foccacia (Tvorivo v kuchyni); - drevené a jesenné vzory na slávnostnom kuchynskom stole (Domáce výtvory); - detské vzory zo strukovín a netradičné vzory papierovej batiky (Tvoríme s deťmi).

- 20:30 G. Moscati - Doktor pre chudobných 1/2

Giuseppe Moscati bol lekárom, profesorom, vedcom a preslávil sa svojim mimoriadnym prístupom k chudobným. Počas I. svetovej vojny viedol nemocnicu pre ranených vojakov. Vždy vedel určiť správnu diagnózu. V roku 1987 bol kanonizovaný za svätého.Relácie pre deti:Nedeľa 24. októbra 2021:

- 8:25 Klbko – o liturgii

Aká hudba sa páči Pánu Bohu? Môžeme spievať v kostole aj veselé pesničky? Toto všetko a aj iné veci vypátra za vás váš kamarát Klbko.Zdroj: TV LUX / Lucia Páleníková

------------------------------------------------Rádio LUMENČítanie na pokračovanie

Pracovné dni - 15:20, respektíve 23:00 a 4:25 / Tessa Afsharová: Anjelský chlieb; číta: Helena Húsková GrečnerováPondelok 18. októbra 2021:

- 9:00 Modlitbová iniciatíva „Milión detí sa modlí ruženec“; modlitba radostného ruženca z Katedrály sv. Františka Xaverského v B.Bystrici, modlia sa študenti z Katolíckeho gymnázia Štefana Moyzesa v B.Bystrici

- 11:10 Zaostrené; Téma: Synoda a synodálny proces, ktorý sa na diecéznej úrovni začína 17. októbra. Hosť: katolícky kňaz Ladislav Csontos SJ

- 18:00 h, Emauzy; Prvá diecézna novéna k Rožňavskej Panne Márii; svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave; Celebrant: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup / Téma: Ruženec / modlitba v rodine, cesta k Eucharistii... / Kazateľ: P. František Olach Opus J.S.S., farár, dekan v Starej Haliči

- 20:00 Študentské šapitó; Téma: Vychodil si zlato a po Tokiu ukončil kariéru. Čo robí dnes? Hosť: olympijský víťaz z Ria Matej TóthUtorok 19. októbra  2021:

- 11:10 Občan; Téma: Fórum života a konkrétna pomoc tehotným ženám v ťažkostiach

- 18:00 Emauzy; Prvá diecézna novéna k Rožňavskej Panne Márii; svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave, Celebrant: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup / Téma: Eucharistia - ovocie utrpenia Pána Ježiša / Kazateľ: Peter Fábian, farár v Holiši

- 20:00 Duchovný obzor; Téma: Návšteva Svätého Otca a modlitba posvätného ruženca. Hosť: prof. Anton Červeň, saleziánStreda 20. októbra 2021:

- 11:10 Rozhovor týždňa; Téma: O ceste za kňazským povolaním bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka

- 18:00 Emauzy; Prvá diecézna novéna k Rožňavskej Panne Márii; svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave; Celebrant: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup / Téma: Sv. Jozef, „Starostlivý ochranca Krista“ a „Šľachetný strážca Panny“ / Kazateľ: Jozef Hominda, farský administrátor v Rimavskej Seči

- 21:00 Fujarôčka moja; Téma: Detský FS KRPČIARIK z Dunajskej StredyŠtvrtok 21. októbra 2021:

- 11:10 S ružencom na perách; modlitba s poslucháčmi Rádia LUMEN 

- 18:00 Emauzy; Prvá diecézna novéna k Rožňavskej Panne Márii; svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave; Celebrant: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup / Téma: Kňaz - od rodiny k Eucharistii / Kazateľ: Štefan Kosturko, dekan, farár v Dobšinej

- 20:00 História a my; Téma:  Historický vývin náuky o Svätej trojici. ; Hosť: Ján Krupa, náboženský redaktor Rádia LUMENPiatok  22. októbra 2021:

- 16:30 Pútnický víkend; Téma: Skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva v Ladcoch pripomína sv. Jána Pavla II. a mnohých svätcov v podobe relikvií.

- 18:00 Emauzy; Prvá diecézna novéna k Rožňavskej Panne Márii; svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave; Celebrant: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup / Téma: Božské Srdce - požehnanie pre rodiny a prameň Eucharistie / Kazateľ:  Štefan Baláž, kaplán v RevúcejSobota 23. októbra 2021:

- 9:30 Viera do vrecka; Téma: Ako Boh vstúpil do môjho života - 4. časť

- 14:00 Literárna kaviareň; Kalendáre Spolku svätého Vojtecha na rok 2022

- 15:15 Emauzy – mimoriadny prenos; svätá omša z Diecéznej svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch pri príležitosti liturgickej spomienky sv. Jána Pavla II.

- 18:00 Emauzy; Prvá diecézna novéna k Rožňavskej Panne Márii; svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave;  Celebrant: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup / Téma: Panna Mária, Matka Eucharistie / Kazateľ: Viliam Paulíček, farský administrátor v Pleši

- 20:15 Od ucha k duchu; Téma:   Mesiac s pápežom FrantiškomNedeľa 24. októbra  2021: 

- 8:30 Kláštory a rehoľný život; Téma: Misijné sestry služobnice Ducha Svätého zo Slovenska v zahraničí

- 10:00 Emauzy; Prvá diecézna novéna k Rožňavskej Panne Márii; svätá omša z Katedrály Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave; Celebrant: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup / Téma: „S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom“ / Kazateľ: Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský diecézny biskup

- 11:30 Výber z pápežských encyklík; Téma:  encyklika pápeža Františka: Fratelli tutti - o bratstve a sociálnom priateľstve

- 13:00 Rozhlasová hra;  J.G.Tajovský - Hriech (výročie narodenia autora - *18.10.1874)

- 14:00 Vitaj doma rodina; Téma: Ako sa dá skĺbiť rodinné podnikanie a manželstvo počas pandémie? Hosť: Andrej a Zuzana Šramkovci

- 18:00 Emauzy – svätá omša z Jezuitského kostola Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave, príležitosti 6. výročia odchodu Jána Chryzostoma kardinála Korca do večnosti.

- 19:00 Spomienková akadémia pri príležitosti 6. výročia odchodu Jána Chryzostoma kardinála Korca do večnosti.

- 22:30 Pohoda s klasikou; Téma: Hudobná tvorba anglického skladateľa Ralpha Vaughana Williamsa v súvislostiachZdroj: Rádio LUMEN

------------------------------------------------Rádio MáriaPondelok 18. októbra 2021:Milión detí sa modlí ruženec

- 8:00 slávnostný ruženec so žiakmi zo ZŠ Matky Alexie v Bratislave

- 14:00 bolestný ruženec s detskými poslucháčmi (02/ 32 11 72 70), 17:30 – radostný ruženec s deťmi z celého Slovenska

- 16:00 Radosť z viery – vedie: Juraj Zlocha, hosť: P. Tomáš Brezáni, CM a mladí zo ZMM, téma: Janko Havlík a jeho proces blahorečeniaUtorok 19. októbra 2021:

- 16:00 Klenoty našich predkov, vedie: Monika Martinkovičová, hosť: Mons. Vojtěch Šima, téma: Osobnosť kardinála Antonína Cyrila Stojana

- 20:00 V blízkosti pápeža – spoznajte s nami bližšie osobu, život a dielo pápeža Františka, vedie: Juraj Zlocha, téma: Rómovia v objatí pápeža, 2. časťStreda 20. októbra 2021:

- 11:00 Svätá omša obetovaná za členov Rodiny Rádia Mária

- 14:00 Rozhovory zo štúdia, vedie: Eva Zitawa, hosť: o. Vladimír Skyba, protisynkel, téma: Blahoslavení hieromučeníci na Slovensku

- 15:30 Svedectvo obrátenia Jozefa, prerozprával: František Bašo

- 20:00 Studňa múdrosti – nová relácia, v ktorej sa budeme zamýšľať nad dôležitosťou starých rodičov v živote detí, vedie: Marta Galbáčová, hosť: detská psychologička, Mgr. Judita Malík, píšte nám vaše otázky na: info@radiomaria.skŠtvrtok 21. októbra 2021:

- 14:00 Horčičné zrnko s P. Brankom Tupým, téma: Spiritualita sv. Terezky z Lisieux, 25. časť

- 20:00 Linka duchovnej pomoci - modlitby a príhovory o. Martina za úmysly poslucháčov, volajte 02/ 32 11 72 70, píšte SMS na 0901 909 919Piatok 22. októbra 2021:

- 14:00 Dejiny cirkevného práva s duchovným o. Radoslavom Šaškovičom

- 16:00 Moodrovačky – relácia pre deti s Jurajom Zlochom a jeho malými hosťami, téma: Ježiš medzi namiSobota 23. októbra 2021:

- 8:00 Modlitba večeradla s členmi Mariánskeho kňazského hnutia

- 11:00 Spoznajme eucharistické zázraky – nová relácia s Pavlom Konštiakom

- 12:30 Chrámy a ich patróni - putujte s nami naprieč Slovenskom spoznávajte vzácne chrámy a ich významných patrónovNedeľa 24. októbra 2021:

- 20:00 LikePreOrgan – relácia s učiteľkou organu Martou Gáborovou a jej hosťamiZdroj: Rádio Mária Slovensko 

------------------------------------------------Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní. Zmena programu je vyhradená.
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024