Bôrka privíta slávnosť Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej

TK KBS, rd; ml | 13. 07. 2021 11:30Rožňava 13. júla (TK KBS) Mariánski ctitelia sa cez víkend stretnú na odpustovej slávnosti Preblahoslavenej Panny Márie Karmelskej v Bôrke.PROGRAM:Sobota 17. júla 2021:

- 16:00 Svätá omša, ktorá bude obetovaná za zosnulých členov Škapuliarskeho bratstva

Prednáška vysokoškolského profesora László Szallay žijúceho na Floride 

- 20:00 Celonočný program. Začne sa svätou omšou v slovenskom jazyku, ktorú bude celebrovať Matúš Boháčik, tajomník biskupského úradu

- 23:00 Svätá omša v maďarskom jazyku a po nej bude nasledovať fakľový sprievod ku „jaskynke pokoja“Po návrate do pútnického kostola bude celonočná moderovaná adoráciaNedeľa 18. júla 2021:

- 5:00 Slávenie gréckokatolíckej svätej liturgie

- 7:00 Ranná svätá omša v maďarskom jazyku

- 9:00 Slávnostná svätá omša v slovenskom jazyku, ktorej hlavým celebrantom bude Mons. Stanislav Stolárik, rožňavský biskup

- 11:00 Slávnostná svätá omša  vmaďarskom jazyku, ktorej hlavým celebrantom bude Mons. Kiss - Rigó László, diecézny biskup zo Szeged – Csánádu.V rámci obidvoch slávnostných svätých omši budú požehnané Škapuliare. Na slávenia sú pozvaní veriaci a kňazi z okolitých farností s prosbou o službu vysluhovania sviatosti zmierenia.Mariánska úcta karmelitánskej rehole trvá v Cirkvi už dlhé storočia (od 12.-13. st.) a našla zvláštne vyjadrenie v tzv. škapuliari Panny Márie. Odpust v Bôrke má už 260-ročnú tradíciu, ktorá nebola prerušená ani obdobím totality. Každý rok sa tu schádzajú pútnici – členovia Bratstva sv. škapuliara z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. V Rožňavskej diecéze je to jediný odpust Karmelskej (Škapuliarskej) Panny Márie.
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022