Dobrá kniha prináša novú knihu biskupa Barrona Obnovme si nádej

TK KBS, jma, ml; pz | 24. 06. 2021 14:10



Bratislava 24. júna (TK KS) Vydavateľstvo Dobrá kniha prináša novinku Roberta Barrona „Obnovme si nádej“ s podtitulom Podnety pre novú evanjelizáciu.



Pomocný biskup Los Angeles Robert Barron je v USA známou osobnosťou. Mediálna spoločnosť The Word on Fire, ktorú založil, si svojimi tlačenými aj audiovizuálnymi produktami získala fanúšikov už aj u nás a slovenskí diváci už mali možnosť vidieť seriál Katolicizmus, ktorého je Robert Barron autorom.



Tento vzdelaný a rozhľadený muž má dar uchopiť zložité myšlienky, zjednodušiť ich, nachádzať príklady zo súčasnej kultúry, umenia či zo života svätých a priblížiť sa nimi k životu súčasných ľudí. Zdôrazňuje, aký je nevyhnutný záujem Cirkvi o tých, ktorí ju opúšťajú, ktorí strácajú záujem o vieru.



So zápalom a rešpektom vstupuje do dialógu s neveriacimi, s tými, ktorí veria iba vedecky podloženým faktom, s tými, ktorých tak ľahko a niekedy i hanlivo označujeme ako liberálov, s rodinami, s obeťami zneužívania.



Slovenský čitateľ má vďaka knihe Obnovme si  nádej možnosť  spoznať výber vynikajúcich textov R. Barrona na tému obnovy kresťanského poslania, myslenia dnešných kresťanov, ako aj na tému obnovy Cirkvi a kultúry. Zámerom vydaného prekladu je ponúknuť podnety na novú evanjelizáciu, ktorá je urgentnou úlohou kresťanov v Európe.



Biskup, Barron, kniha, Dobra kniha



Predajná cena je 19 eur.  Knihu si môžu záujemcovia za úpiť s 20% zľavou v internetovom obchode: www.dobrakniha.sk a aj v kamenných kníhkupectvách Vydavateľstva Dobrá kniha v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí 22, v Košiciach na Hlavnej 89, v Piešťanoch na Teplickej 32 a v Trnave na Štefánikovej 44. 



 




[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022