Rádio LUMEN pripravilo na sobotu virtuálnu púť Srdcom v Krakove

TK KBS, in, rp; ml | 27. 04. 2021 11:02Banská Bystrica 27. apríla (RV) Ani tento rok sa pútnici nedostanú na tradičnú púť do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove so slovenským katolíckym rádiom. Dostanú sa tam však srdcom v špeciálnom sobotnom vysielaní.Množstvo podujatí a stretnutí, na ktoré sa pútnici tento rok tešili bolo opäť zrušených či presunutých na iný termín. Podobne to bolo aj v prípade rozhlasovej púte Rádia LUMEN do Krakova. Ešte pred rokom tím rádia dúfal, že 16. ročník sa predsa len uskutoční na jeseň. Dnes vieme, že ani tento rok sa to nepodarí. „V Rádiu LUMEN sme si aj po roku povedali, že putovať  predsa len budeme. Znova sme pripravili špeciálny program s názvom Srdcom v Krakove. Poslucháči, ktorí možno už dlho plánovali ísť na našu púť a tešili sa na ňu, by nemali premeškať naše mimoriadne vysielanie. Budete sa s nami cítiť presne tak, ako keby sme v Krakove skutočne boli. Jediný rozdiel bude v tom, že všetko sa odvysiela z Banskej Bystrice," približuje ideu pútnickeho dňa Radovan Pavlík, riaditeľ PRE LUMEN n. o.Za normálnych okolností by Rádio LUMEN tento rok zorganizovalo 16. ročník rozhlasovej púte do Sanktuária Božieho milosrdenstva v Krakove. Slovenské púte sa stali počtom zúčastnených najväčšsími spomedzi všetkých zahraničných pútnických podujatí v tamojšom sanktuáriu.PROGRAM (v sobotu 1. mája 2021):

- 6:00 Ranné kontaktné vysielanie s Martinom Šajgalíkom o našich púťach v Krakove naživo zo štúdia v Banskej Bystrici s možnosťou zapojenia sa do vysielania cez SMS, maily alebo Facebook Rádia LUMEN.

- 8:30 Priamy prenos svätej omše z Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici s májovou pobožnosťou a eucharistickou adoráciou. Hlavný celebrant Jozef Bagin.

- 10:30 Srdcom v Krakove: Príhovory vedenia Rádia LUMEN a spomienka na kazateľov, ktorí boli s nami na rozhlasových púťach v Krakove a už nás predišli do večnosti: Mons. Rudolf Baláž, Mons. František Tondra, Mons. Štefan Sečka. (zostavil Pavol Jurčaga, náboženský redaktor)

- 12:00 Modlitba Raduj sa Nebies Kráľovná Za všetkých poslucháčov Rádia LUMEN.

- 12:10 Piesne prepojené s témou Božieho milosrdenstva.

- 13:00 Rozhlasová hra  Milosrdenstvo v duši - svätá Faustína Kowalská

- 14:00 Vyznania - repríza

- 15:00 Korunka Božieho milosrdenstva_

Zdroj: Rádio LUMEN 
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022