KBS chystá online konferenciu s názvom Fungujúca a stabilná rodina

TK KBS, kbs, ml; pz | 13. 04. 2021 14:54Bratislava 12. apríla (TK KBS) Fungujúca a stabilná rodina - je názov témy online konferencie, ktorá bude v stredu 21. apríla 2021 v Bratislave. Pozýva na ňu Konferencia biskupov Slovenska. Organizuje ju v spolupráci so Spoločnosťou Úsmev ako dar, Asociáciou rodinných sudcov a Teologickou fakultou Trnavskej univerzity.„Konferencia je štvrtým pokračovaním úspešných podujatí v predošlých rokoch, ktoré sa zameriavali na najlepšie záujmy dieťaťa, odpustenie a zmierenie ako prevenciu rozpadu rodiny a riešenia pre rodiny v kríze. Teraz sa chceme venovať podpore a zachovaniu fungujúcej a stabilnej rodiny,“ avizujú oganizátori. Cieľom konferencie je identifikovať riešenia a dobré príklady z praxe, ktoré zabezpečia zachovanie fungujúcej a stabilne rodiny, uvádza stránka konferencie.kbs.sk.„Konkrétne, aby sa rodiny neprepadli do krízovej oblasti. Podpora stabilnej rodiny je úlohou tak štátu, ako aj spoločnosti a cirkvi s cieľom zachovania čo najvyššej autonómie rodiny, podpory vnútorných regeneračných a ozdravných mechanizmov v rodine,“ uvádzajú. ONLINE SLEDOVANIE (cez YouTube kanál)PROGRAM (Streda 21. apríla 2021):

 09.00 – 09:30 Otvorenie podujatia 

Konferencia Biskupov Slovenska: Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny: Bc. Milan Krajniak, minister

Úsmev ako dar: Prof. MUDr. Jozef Mikloško, PhD., Predseda

Asociácia rodinných sudcov: JUDr. Peter Rajňák, Predseda

Teologická fakulta Trnavskej univerzity, prof. ThDr. Ladislav Csontos SJ, PhD.BLOK PREDNÁŠOK

09.30 – 10.00 Faktory stabilizujúce rodinu ako ich odhaľujú empirické výskumy a teoretické štúdie.

prof. RNDr Ladislav Csontos SJ, PhD., Teologická fakulta Trnavskej univerzity

Prednáška bude nahrávaná a následne prístupná online. Súčasťou prednášky je powerpointová prezentácia.10.00 – 10:30 Očakávané praktické kroky pri podpore rodín v súčasnom období. Sprevádzanie ako účinná pomoc v záťažových situáciách. 

Prof. PhDr. Mária Šmídová, PhD., Teologická fakulta Trnavskej univerzity

Prednáška bude nahrávaná a následne prístupná online. Súčasťou prednášky je powerpointová prezentácia 10.30 – 10:50 diskusia účastníkov. 

V prípade záujmu účastníkov sa diskusia predĺži.10.50 – 11:20 Zásahy súdnej moci do rodiny. Pohľad súdov. Zrkadlom rodiny sú deti.

JUDr. Peter RAJŇÁK predseda Asociácie rodinných sudcov, sudca

Prednáška bude nahrávaná a následne prístupná online. 

11.20 – 11:50 Ako pomôcť rodinám, aby sa ich deti nedostali do “detského domova”. Potreba budovania regionálnych centier na obnovu rodiny.

Prof. MUDr. Jozef Mikloško, PhD., Predseda Úsmev ako dar

Prednáška bude nahrávaná a následne prístupná online 11:50-12.10 DiskusiaZÁVER PODUJATIA

 
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023