CCEE pozýva sláviť omše za obete pandémie, pripojí sa i Slovensko

TK KBS, ccee, mmi; pz | 16. 02. 2021 14:26Švajčiarsko 16. februára (TK KBS) Predsedovia biskupských konferencií „starého" kontinentu pozývajú veriacich, aby sa od Popolcovej stredy a počas celého pôstu modlili za obete pandémie.

V pôstnej iniciatíve ich k tomu pozýva ich Rada európskych biskupských konferencií (CCEE), ktorá združujú 39 členských biskupských konferencií z celej Európy. „Chce to byť vyjadrením našej solidarity na celom európskom kontinente," vysvetlil TK KBS Martin Michalíček, generálny sekretár CCEE.

CCEE píše, že biskupi celej Európy sa pri mnohých príležitostiach pripojili k hlasu pápeža Františka, aby potvrdili blízkosť Cirkvi všetkým, ktorí bojujú kvôli koronavírusu: obetiam a ich rodinám, chorým a zdravotníckym pracovníkom, dobrovoľníkom a všetkým tým, ktorí sú v tejto chvíli zapojení do boja proti ochoreniu Covid-19. V pôste preto spúšťa modlitbovú reťaz za vyše 770-tisíc ľudí, ktorý v Európe zomreli kvôli Covid-19.

Iniciatívu uvádza video predsedu CCEE, kardinála Angela Bagnasca. Vyjadril radosť, že sa touto iniciatívou vytvára modlitbová a eucharistická reťaz, ktorá sa tiahne celou Európou a je výrazom solidarity Katolíckej cirkvi nielen so zosnulými na Covid-19, ale aj so všetkými obyvateľmi kontinentu, ktorí sú v rôznej miere zasiahnutí pandémiou.

Keďže zo 40 pôstnych dní sa môže Eucharistia sláviť iba počas 38 (nedele, Veľký piatok a Biela sobota sa nepočítajú) tak v prvý deň a v posledný deň je pokrytý dvomi svätými omšami. Slovensko ju bude sláviť 25. februára o 7:00. Naživo ju prinesie TV LUX, jej hlavným celebrantom bude predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský.

Viac informácií: (taliansky, anglicky)[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021