eRko ponúka na stiahnutie novú e-publikáciu pre rodičov Deti a Covid

TK KBS, bko, ml; pz | 11. 02. 2021 16:10Bratislava 11. februára (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí ponúka na stiahnutie rodičom a animátorom e-publikáciu Deti a Covid. Stiahnuť si ju môžu bezplatne na webe detiacovid.sk. 

„Cieľom e-publikácie Deti a Covid je ponúknuť v jednom súhrnnom dokumente všetky potrebné informácie pre rodičov a animátorov o tom, ako deti prežívajú pandémiu koronavírusu a čo im pomáha. Naším prvým krokom bolo spustenie webu detiacovid.sk, teraz ponúkame všetky informácie z tejto stránky v jednom dokumente, ktorý môže mať každý ihneď k dispozícii. Chceme čo najpraktickejšie pomáhať rodičom, týmto krokom chceme pomoc ešte zefektívniť, nakoľko niektorým viac vyhovuje forma e-publikácie.”, dodáva Andrej Gejdoš, zastupujúci predseda eRka. 

V e-publikácii sa rodičia a animátori dozvedia čo deti od tých najmladších až po tínedžerov podľa jednotlivých kategórií prežívajú (od straty istoty a bezpečia až po premeškanie významných životných udalostí), aké sú konkrétne dopady pandémie na deti (online dištančné vzdelávanie a zvýšený čas na internete, otázky kedy to už všetko skončí, sociálna izolácia a iné) či materiály o rodičovstve v tejto neľahkej dobe. Taktiež sa dozvedia, čo konkrétne deťom pomáha a nájdete v nej rôzne námety na doma s deťmi. 

eRko vytvorilo stránku detiacovid.sk, z ktorej e-publikácia čerpá, v spolupráci s odborníčkami z internetovej poradne IPčko.sk, Úsmevu ako dar a vysokoškolskými pedagogičkami so zameraním na psychológiu a pedagogiku. Boli taktiež zozbierané mnohé slovenské a zahraničné materiály odborného či populárno-náučného charakteru. 

eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí je detská organizácia s celoslovenskou spôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Cieľom eRka je pomáhať pri výchove a neformálnom vzdelávaní detí a mladých ľudí na zrelé kresťanské osobnosti podieľajúce sa na rozvoji spoločnosti, v ktorej žijú.

TK KBS informoval Boris Kollár[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021