Kňazi v Kežmarku pozývajú svojich farníkov prežiť 40 dní bez alkoholu

TK KBS, ft, uvz, ml; pz | 09. 02. 2021 11:17Kežmarok 9. februára (TK KBS) Pôstne obdobie je charakteristické aj sebazapreniami, ktoré veriacim pomáhajú na ich ceste duchovného rastu. Môžu byť rozhodnutím jednotlivca, ale aj spoločenstva. Kňazi vo farnosti Kežmarok pozývajú svojich farníkov prežiť 40 dní bez alkoholu.

„V dnešnej náročnej dobe pandémie mnohí na Slovensku riešia ekonomické a osobné problémy práve alkoholom. Neuvedomujú si, že problémy neprestanú, ale sa prehĺbia a objavia sa ďalšie v podobe straty zamestnania a rozvratu vzťahov. Pozývame všetkých, aby sa pridali a obetovali toto pôstne obdobie za tých, ktorí si sami nedokážu pomôcť a odmietajú pomoc. Neraz je potrebná aj odborná pomoc a vždy podpora okolia, ale nadovšetko verme v Božiu pomoc a v silu modlitby,“ povzbudzuje kežmarský farár a dekan František Trstenský.

Úrad verejného zdravotníctva informoval, že v súvislosti s pandémiou COVID-19 sa stretávame s rôznymi mýtmi. „Pokiaľ ide o šírenie tohto ochorenia v súvislosti s alkoholom, tak snáď najznámejším mýtom je, že konzumácia alkoholu ničí vírus, ktorý spôsobuje COVID-19. Konzumácia alkoholu neničí vírus, ale naopak pravdepodobne zvýši zdravotné riziká, ak sa osoba infikuje. Svetová zdravotnícka organizácia varuje, že v žiadnom prípade by ste nemali konzumovať akýkoľvek druh alkoholického produktu ako prostriedok prevencie alebo liečby infekcie COVID-19," píše na stránke ÚVZ.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021