Napriek vírusu Trnavská univerzita spustila Týždeň otvorených dverí

TK KBS, mde, ml; pz | 08. 02. 2021 13:19Bratislava 8. februára (TK KBS) Súťaž o univerzitné mikiny, pootvorené dvere vďaka videám a živý čet s pedagógmi. Aj tieto aktivity sú súčasťou Týždňa otvorených dverí, ktorý dnes začal na Trnavskej univerzite a potrvá až do piatku 12. februára 2021 prostredníctvom webovej stránky a sociálnych sietí.

Najstaršia univerzita v Trnave predstaví každý deň jednu zo svojich piatich fakúlt: začali filozofickou, budú pokračovať zdravotníckou (9.2.), pedagogickou (10.2.), teologickou (11.2.) a právnickou (12.2.).

Súčasťou programu je najmä online komunikácia medzi univerzitou a uchádzačmi o štúdium, ktorá prebieha prostredníctvom sociálnych sietí alebo konferenčných aplikácií. Každá fakulta sa predstaví svojím krátkym videom, v ktorých budúcich študentov Trnavskej univerzity sprevádzajú dekanky a dekani fakúlt, umožňujú im nahliadnuť nielen dovnútra budov, ale poskytujú aj informácie o možnostiach štúdia.

Každá z fakúlt tiež prispieva do Týždňa otvorených dverí čímsi osobitým, napríklad filozofická fakulta pripravila sériu popularizačných prednášok z histórie, archeológie, politológie, psychológie či sociológie i zľavu na prihlášku podanú ešte dnes. Pedagogická fakulta predstaví cez živý čet všetky svoje katedry a počas celého týždňa nechýba súťaž o univerzitné mikiny.

Trnavská univerzita v Trnave je moderná, atraktívna vzdelávacia a vedecká inštitúcia s tradíciou nadväzujúcou na historickú Universitas Tyrnaviensis, ktorá bola založená v roku 1635. Je víťazom Národnej ceny za kvalitu a od roku 2019 je oprávnená používať označenie „výskumná univerzita“.

Trnavská univerzita ponúka bakalárske, magisterské a doktorandské študijné programy v oblasti filozofických, spoločenských a humanitných vied, pedagogiky, práva, zdravotníctva a teológie. Na jej piatich fakultách sa v súčasnosti vzdeláva takmer 5000 študentov; a v jej novodobej histórii získalo vysokoškolské vzdelanie viac ako 32-tisíc absolventov. Podľa aktuálnej absolventskej ankety je až 87% našich absolventov spokojných so štúdiom na Trnavskej univerzite.

TK KBS informoval Matúš Demko[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021