Kresťanskí podnikatelia pripravili konferenciu Stratégia alebo tragédia

TK KBS, otk, ml; pz | 05. 02. 2021 14:41Bratislava 5. februára (TK KBS) Vo štvrtok 4. februára sa uskutočnila kresťanská online konferencia pre podnikateľov s témou: Stratégia alebo tragédia? Zorganizovalo ju Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina v Bratislave.

Program konferencie sa začal modlitbou chvál so zoskupením Martindom Worship. Ako prvý sa účastníkom následne prihovoril Ján Košturiak, zakladateľ Podnikateľskej univerzity a autor viacerých kníh, ktorý hovoril o stratégii ako takej. Ponúkol niekoľko zaujímavých pohľadov na to, ako stratégiu tvoriť a poňať v turbulentnom prostredí.

Ďalším rečníkom bol Miroslav Očenáš, ktorý sa podelil o svoju skúsenosť budovania internetového obchodu Kvety.sk. Práve v čase pandémie a lockdownov jeho biznis zaznamenal nárast o 70% - aj vďaka tomu, že ľudia si chcú navzájom prejaviť pozornosť a blízkosť napríklad tým, že pošlú kyticu kvetov.

Účastníci konferencie mali možnosť klásť otázky rečníkom, ktorí sa stretli v diskusii moderovanej Ľubomírom Klieštikom (Kamenárstvo Klieštik) a Michalom Steinerom (Martindom), moderátorom konferencie. Medzi diskutujúcimi boli Ján Košturiak, Miroslav Očenáš a Marián Kolník (majiteľ spoločnosti CIRE Consulting, zakladateľ Centra obnovy rodiny). Účastníkov zaujímali témy ako riziko, tendencia odkladať rozhodnutia, perfekcionizmus, ale aj konkrétne oblasti ako budúcnosť gastrobiznisu či vzťahy medzi kresťanskými podnikateľmi.

Praktické tipy, ako vstúpiť do sveta online marketingu, ponúkol podnikateľ Boris Gogola (takoy.sk). Hovoril o svojej ceste k úspechu v online biznise a tiež o konkrétnych krokoch, ako začať podnikať na internete. Poukázal na to, že súčasná doba tomu mimoriadne praje.

Marián Kolník je ďalším rečníkom, ktorý sa už pravidelne zúčastňuje týchto konferencií. Predstavil stratégiu ako mosty, ktoré budujeme. Vychádzal z myšlienky, že je dôležité stratégiu objavovať, nie ju vytvárať. Vtedy môžeme smerovať k úspechu. Nejde o to robiť, čo vieme, ale čo ľudia potrebujú. Kládol dôraz na vzťahy a kultúru tímu. “Stroje môžete riadiť, ľudí musíte inšpirovať a viesť,” vyjadril. Dotkol sa aj svojho pôsobenia na Ministerstve zdravotníctva SR.

Účastníkov konferencie prostredníctvom videa pozdravil aj súčasný minister financií Eduard Heger. Poďakoval podnikateľom za to, že tvoria pracovné miesta pre ľudí a zároveň prostredníctvom odvodov, ktoré za svojich zamestnancov platia, napĺňajú štátnu pokladnicu. Priblížil aktuálnu situáciu vo financiách našej krajiny. Vyjadril, že vláda sa usiluje nájsť spôsoby, ako podporiť poctivé podnikanie na Slovensku a jeho rast.

Záverečný blok programu konferencie otvoril Mário Tomášik príhovorom, v ktorom vychádzal z biblického príbehu Abraháma ako podnikateľa, ktorého život bol príkladom viery a poslušnosti Božiemu vedeniu. Modlil sa za podnikateľov a ich aktuálne problémy a táto modlitba prešla do chvál s tímom Martindom Worship.

Na záver konferencie slúžil svätú omšu kňaz Vladimír Maslák z o. z. Dobrý Pastier. Na diaľku účastníkom udelil aj svätoblažejské požehnanie.

Organizátori plánujú kresťanskú konferenciu pre podnikateľov s fyzickou účasťou na termín 16. -17. 6. 2021 v Kúpeľoch Nimnica. Záznam z online konferencie je stále dostupný a je možné si zakúpiť k nemu prístup na 20 dní na www.rozvijame.sk.

TK KBS informoval organizačný tím konferencie[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021