Ponuka ručne vyrobených darčekov rehoľných sestier z Jarovníc stále trvá

TK KBS, jar, rom, ml; pz | 29. 01. 2021 10:35Bratislava 29. januára (TK KBS) Komunita sestier Congregatio Jesu, ktorá pôsobí medzi Rómami v Jarovniciach, naďalej ponúka ručne vyrobené darčeky.

„Všetkých, ktorí by chceli výrobkami od sestričiek CJ - s. Ráchel, s. Antónie a s.Silvie potešiť svojich blízkych a priateľov aj počas roka a podporiť naďalej výstavbu novej Materskej školy Márie Wardovej, ponúkajú okrem maľovaných tašiek, hodvábnych šatiek, tácok, sviečok, kľúčeniek, ružencov na ruku či magnetiek aj výrobky: hrebene, sponky, gumičky alebo čelenky do vlasov, prstene či prívesky na krk, ale aj náramky na ruku z malých korálok alebo náramky s menom, s myšlienkou, ako aj mydlá s hračkou či bez, nielen na umývanie rúk, ale aj na pranie," uvádza stránka romovia.kbs.sk.

Darčeky je možné vidieť na Facebooku, záujemci sa tiež môžu ozvať na adresu: szabavova@gmail.com. 

Rómom i Slovákom v Jarovniciach slúžia tri rehoľné sestry Congregatio Jesu. Venujú sa viacerými činnostiam. Jednou z hlavných činností je vedenie pastoračného centra, ktoré slúži pre aktivity s deťmi a mládežou. Bližšie informácie o nich je možné sledovať na profile "Sestry CJ Jarovnice" na Facebooku. 

"V Jarovniciach sa ročne narodí asi 200 detí, pričom obecná materská škola po rozšírení kapacít nedokáže prijať ani všetky 6-ročné deti. Preto je potreba vybudovania cirkevnej materskej školy veľmi akútna. Rehoľné sestry Silvia, Ráchel a Antónia, ktoré sa venujú duchovnej službe všetkým Jarovničanom, ale hlavne ženám, dievčatám, rodinám i mužom z rómskej osady, sa rozhodli aj pre službu výchovy a vzdelávania malých detičiek. Môžeme im v tom byť nápomocní zakúpením ich výrobkov. Nech Boh Vašu štedrosť hojne požehná," dodáva stránka romovia.kbs.sk.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021