O náboženskom radikalizme diskutovali moslimskí a kresťanskí experti

TK KBS, RV, zk, jb; rp | 28. 01. 2021 16:14Vatikán 28. januára (RV) Medzirezortný webinár o náboženskom radikalizme spojil vo Vatikáne počas uplynulých dvoch dní 26. a 27. januára kresťanských a moslimských expertov a zodpovedných náboženských predstaviteľov. Organizátorom virtuálneho podujatia bola Pápežská rada pre medzináboženský dialóg.

Dvojdňový neverejný seminár mal názov: „Náboženský radikalizmus: interpretácia a odpovede kresťanov a moslimov“. Venoval sa fenoménu náboženského radikalizmu a násilia skúmaním jeho koreňov a mechanizmov šírenia, ako aj snáh a iniciatív na čelenie a predchádzanie takémuto procesu.

Ako informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice, uskutočnené stretnutie „zapadá do permanentnej práce niektorých úradov Svätej stolice, s cieľom pochopiť tento znepokojujúci fenomén a spolupracovať na šírení kultúry dialógu a bratstva“.

Spolu s Pápežskou radou pre medzináboženský dialóg k podujatiu prispeli Štátny sekretariát, Kongregácia pre evanjelizáciu národov, Kongregácia pre katolícku výchovu, Dikastérium pre integrálny ľudský rozvoj a Pápežský inštitút arabských štúdií a islamistiky.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021