Pápež nabáda filipínskych biskupov k svedectvu o evanjeliovej láske

TK KBS, RV cz, rp; pz | 27. 01. 2021 11:43Vatikán 27. januára (TK KBS) "Vydávajte naďalej svedectvo o konkrétnej evanjeliovej láske, a to najmä teraz, uprostred pandémie koronavírusu,” vyzýva Petrov nástupca filipínskych biskupov v posolstve, ktoré zaslal na ich 121. plenárne zasadnutie, ktoré sa koná formou videokonferencie. Pápežov list prečítal apoštolský nuncius na Filipínach Charles Brown.

Ako informuje web Filipínske biskupskej konferencie, pápež v liste nalieha na väčšiu pastoračnú kreativitu, aby ľudia vo filipínskej cirkvi nachádzali "dom s otvorenými dverami, ktorý poskytuje nádej a silu trpiacim a všetkým, ktorí hľadajú ľudskejší a dôstojnejší život". V závere posolstva pápež žehná všetkých členov filipínskeho episkopátu a uisťuje o podpore ich poslania.

Filipínski biskupi budú okrem pandémie, ktorá si v krajine vyžiadala viac ako 10 tisíc úmrtí, rokovať o dôsledkoch prírodných katastrof (tajfúny Hayan a VAMC, ktoré krajinu zasiahli minulý rok). Zvážia aj prípravy na oslavy päťstoročného výročia evanjelizácie Filipín, ktoré boli pôvodne plánované na rok 2021, ale kvôli koronavírusu boli odložené na apríl budúceho roka.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021