Arcibiskup Bernard Bober požehnal vakcinačné centrum v Košiciach

TK KBS, jfa, ml; pz | 19. 01. 2021 12:40Košice 19. januára (TK KBS) V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach 18. januára otvorili nové centrum pre záujemcov o očkovanie. Sú v ňom dve čakárne, jedna pri vstupe, druhá, ktorá je určená po očkovaní, pretože každý očkovaný by mal aspoň pätnásť minút po vakcinácii čakať v pokoji, aby sa predišlo prípadným komplikáciám.

Popoludní priestory požehnal košický arcibiskup Mons. Bernard Bober, ktorý povzbudil zdravotníkov evanjeliovým príbehom, ako Ježiš uzdravoval všetkých postihnutých na tele aj na duši. „Vakcína nás nabáda k zodpovednosti za svoje zdravie a za zdravie a životy iných, pretože môže priniesť slobodu od pandémie. Je celý rad očkovaní, ktoré chránia naše zdravie a sú pre našu budúcnosť účinným medicínskym prostriedkom. Záleží na nás, ako sa rozhodneme.“  

Na  záver zaželal arcibiskup Bober zdravotným pracovníkom, aby očkovacie centrum bolo posilnením a nádejou pre všetkých, ktorí tam prídu. 

 

V novom očkovacom centre sú tri samostatné ambulancie, kde sa bude očkovať a ďalšie miestnosti, kde sa vedie evidencia. Denne zaočkujú tých 400 ľudí, ktorí sa hlásia na očkovanie prostredníctvom portálu korona.gov.sk. Samotné priestory  umožnia aj  efektívnejšiu manipuláciu s vakcínou a zlepšenie logistiky pri očkovaní, keďže vakcíny sú uskladnené v mraziacom boxe, ktorý je v objekte len pár metrov od očkovacieho centra.

 

TK KBS informoval Jaroslav Fabian[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024