Kresťan na vidieku chystá nový projekt inšpiratívnych príbehov z vidieka

TK KBS, kbs, msp, ml; pz | 14. 01. 2021 11:31Bratislava 14. januára (TK KBS) Inšpiratívne príbehy z vidieka. To je názov nového projektu, ktorý v najbližších dňoch spustí iniciatíva Kresťan na vidieku v spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií a Fórom života. 

„Je prípravou či „naladením sa“ na Osobitný rok rodiny Amoris Laetitia, ktorý v celej Cirkvi začína 19. marca 2021, a bude úspešne pokračovať aj počas tohto Osobitného roka," hovorí TK KBS Ivana Németová z iniciatívy Kresťan na vidieku. Na vidieku podľa jej slov žije veľa rodín či jednotlivcov, ktorí žijú nasledovaniahodným príkladom v rodinnom i spoločenskom živote. 

„Utužujú rodinný i komunitný život vo svojej obci prostredníctvom rôznych aktivít, snažia sa žiť v súlade s prírodou, sadením a pestovaním nielen prispievajú k lokálnosti a sebestačnosti, ale aj zveľaďujú svoje okolie. K láske k prírode a ku skromnému životnému štýlu vychovávajú svoje deti a ich rodiny sú samotným príkladom harmonického života," pokračovala. 

Tieto príklady plánujú iniciátori „vyzdvihnúť", čím by radi povzbudili ľudí k podobnému prorodinnému angažovaniu či inšpirovali k žitiu na vidieku, ktorý je prospešný pre rodinný život. 

„Projekt spočíva v tom, že každé dva týždne zverejníme na našom webe a Facebooku (a pošleme aj cez náš newsletter) inšpiratívny príbeh rodiny či jednotlivca. Ak chcete dostávať inšpiratívny príbeh do svojej mejlovej schránky, prihláste sa na odber newslettra na stránke  www.krestannavidieku.sk (formulár na pravej strane, dolu)," dodala Németová. [naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021