Biskup Haľko zveril nový rok v modlitbe ruženca Márii Bohorodičke

TK KBS, rlu, jka, jha, ml; pz | 04. 01. 2021 11:11Bratislava 4. januára (TK KBS/Rádio LUMEN) Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko zveril všetky dni Nového roka 2021 Panne Márii Bohorodičke. Urobil tak počas večernej modlitby slávnostného ruženca v Lurdskej jaskyni v Bratislave. Veriaci sa k nemu mohli pripojiť prostredníctvom online prenosu na jeho facebookovej stránke.

K ružencu pripojil aj niekoľko aktuálnych úmyslov. „Za to, aby sme boli ako bratia a sestry nielen oslovením, ale aj skutkami v každodenných vzťahoch. Za to, aby Pán na príhovor Panny Márie dal veľa sily všetkým kompetentným, ktorí musia riešiť túto situáciu. Za všetkých ľudí, ktorí sa dostali v tejto situácii do opustenosti, do samoty, do pocitov depresie, do obáv z budúcnosti akéhokoľvek typu. Toto všetko chceme dnes touto modlitbou zveriť Panne Márii, aby to spolu s nami odovzdala Pánu Ježišovi.“

Biskup Haľko tiež pripomenul, že v novom roku dostávame do daru čas, ktorý chceme vyplniť láskou. „Ak do všetkého vkladáme lásku; lásku, ktorá vychádza zo seba; lásku, ktorá čerpá z Božej lásky; lásku, ktorá sa orientuje na druhého človeka, aj toho, ktorý je sám, aj toho, ktorý je opustený a ktorý akýmkoľvek spôsobom trpí, tak si môžeme byť istí, že kráčame správnym smerom. Modlitbu zakončil slávnostným požehnaním.

-

Zdroj: Rádio LUMEN / Júlia Kavecká
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021