Bratislavská charita ponúka projekt Pošli tašku vianočného nákupu

TK KBS, mhv; ml | 15. 12. 2020 21:05Bratislava 15. decembra (TK KBS) Projekt na podporu seniorov a zdravotne znevýhodnených počas pandémie Pošli tašku ponúka Bratislavská arcidiecézna charita (BACH) aj pred vianočnými sviatkami av závere starého roku. Bratislavská charita povzbudzuje záujemcov či núdznych, aby sa ozvali o pomoc a neriskovali svoje zdravie v preplnených obchodoch.

Bratislavská arcidiecézna charita je pripravená pomôcť seniorom i zdravotne znevýhodneným v aktuálne zhoršujúcej sa pandemickej situácii. Projektom Pošli tašku vyzýva k spoločnej ochrane zdravia ohrozených skupín. „Podporu nám po 9-tich mesiacoch fungovania projektu Pošli tašku ponúkajú firmy aj jednotlivci, ozývajú sa nám dobrovoľníci, ktorí majú záujem pomáhať aj pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami. Radi pomôžeme, kým sa dá. Chceme šíriť dobro a obrovskú podporu, ktorú nám mnohí zverujú, ďalej. Sme pripravení pomôcť,“ informuje Mária Hvozdíková, manažérka komunikácie BACH.

Hlavnou podstatou projektu Pošli tašku sú dobrovoľníci, ktorí nakupujú potraviny, drogériu či lieky a doručujú ich priamo seniorovi. Bezpečne a diskrétne. Koordinátorka dobrovoľníkov BACH Slávka Kročková: „Najnovšie máme 60 aktívnych dobrovoľníkov. Každým dňom čakajú, kedy sa im ozveme, aby mohli sprostredkovať pomoc či už seniorovi alebo zdravotne znevýhodnenému človeku, alebo tomu, kto pomoc potrebuje.“

Bratislavská arcidiecézna charita povzbudzuje ľudí, aby sa nebáli osloviť seniorov či zdravotne znevýhodnených, ktorým by sa mohla zísť pomoc a informovali ich o možnosti doručenia nákupu domov. Služba nič nestojí – dobrovoľník nakupuje v obchode zadarmo a donáška nákupu je tiež zadarmo. Ak je človek v núdzi a nemá peniaze navyše, a teda si nevie zaplatiť obsah nákupu – neplatí zaň. Stačí len zavolať na linky pomoci služby Pošli tašku a dohodnúť sa s koordinátorkou na detailoch.

0901 720099 je číslo na hlavnú linku pomoci služby Pošli tašku v Bratislave. Ozvať sa môžete až do 22. 12. 2020, po sviatkoch od 28. 12 do 31. 12. 2020. Ďalšie kontakty farských charít aspolupracujúcich organizácií, ktoré realizujú Pošli tašku mimo hlavného mesta nájdete na www.poslitasku.sk.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021