Kard. Leonardo Sandri: Pápež František dodá Iraku útechu a silu

TK KBS, RV pl, rp; pz | 14. 12. 2020 13:51Vatikán 14. decembra (TK KBS) Pápežova cesta do Iraku je podľa prefekta Kongregácie pre východné cirkvi kardinála Leonarda Sandriho historická udalosť, veľmi odvážny krok, ktorý pripravuje cestu pre dialóg a zmierenie. “Je významný najmä pre tých, ktorí zaplatili vysokú cenu a obetovali aj svoje životy,“ povedal kardinál Leonardo Sandri, ktorý dúfa, že vďaka pápežskej návšteve Iraku bude možné na Blízkom východe znovu vytvoriť mozaiku ľudského a historického bohatstva.

Podľa kardinála kresťania a ďalšie komunity v Iraku a Sýrii často vidia svoje vlastné kultúry pochované rokmi konfliktov. O to viac bude Františkova návšteva veľkým gestom útechy a sily pre celú spoločnosť, najmä pre trpiacich. V tejto situácii pápež povzbudí ľudí, aby boli ľuďmi spoločenstva a svedkami Božej lásky.

Pápež František príde do Iraku 5. - 8. marca 2021. Počas štyroch dní navštívi hlavné mesto Bagdad, južnú oblasť Ur spojenú s pamiatkou patriarchu Abraháma, ako aj sever krajiny s mestami Erbil, Mosul a Karakoš na Ninivskej pláni.
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021