Vatikán na začiatku roka 2021 zaočkuje zamestnancov proti koronavírusu

TK KBS, kath, sg, ml; pz | 11. 12. 2020 11:20Vatikán 11. decembra (KAP) Vatikán plánuje v prvých mesiacoch budúceho roka zaočkovať svojich zamestnancov proti koronavírusu. V liste, ktorý podpísal substitút Štátneho sekretariátu arcibiskup Edgar Pena Parra a ktorý má k dispozícii tlačová agentúra Kathpress, sa arcibiskup pýta zamestnancov, kto má záujem dať sa zaočkovať, vrátane ich príbuzných. K očkovaniu môže dôjsť hneď po tom, čo vakcínu schváli Európska agentúra pre lieky (EMA).

Plánuje sa očkovanie vakcínou od farmaceutickej spoločnosti Pfizer-Biontech. Kto sa chce dať zaočkovať, musí sa do 21. decembra zaregistrovať na vatikánskom Úrade zdravotníctva pomocou formulára. Arcibiskup Pena Parra v liste dôrazne odporúča zamestnancom Vatikánu, aby sa nechali zaočkovať, a to „nielen na ochranu svojho zdravia, ale aj zdravia ostatných“.

Talianske úrady zatiaľ neoznámili žiadne konkrétne plány očkovania. Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza navyše pred pár týždňami vyhlásil, že vláda už objednala očkovaciu vakcínu od spoločnosti Astra Zeneca, ktorá však pripustila omeškanie kvôli skúšobnému testovaniu.

Zdroj: KathPress.at / Preložil: Stanislav Gábor[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024