Arcibiskup Zvolenský uviedol vo videu profil arcidiecézy na Facebooku

TK KBS, ba, ml; pz | 30. 11. 2020 11:05Bratislavský 29. novembra (TK KBS) Bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský uviedol v špeciálnom videu nový profil arcidiecézy na Facebooku.

„Vitajte na novom komunikačnom kanále Bratislavskej arcidiecézy. Chceli by sme vytvoriť týmto spôsobom príležitosť, aby ste nás lepšie poznali, aby sme mohli poskytnúť informácie, ktoré sa stali v diecéze, alebo ktoré sa pripravujú. Chceme vám poskytnúť príležitosť, aby sme mohli spoločne rozmýšľať nad Svätým Písmom a modliť sa metódou Lectio divina alebo použiť iné možnosti na spoločnú úvahu, ktorá nás privádza bližšie k Bohu. A v neposlednom rade chceme aj aby sme sa lepšie poznali," povedal arcibiskup Zvolenský.

„Aby ste poznali Bratislavskú arcidiecézu, jej jednotlivé inštitúcie, jej štruktúru, ľudí, ktorí v týchto štruktúrach pracujú. Chceli by sme teda vytvoriť príležitosť, aby sme mohli byť ešte lepším spoločenstvom. Vzájomné poznanie je predpokladom hlbšieho priateľstvo. Nech by Facebook Bratislavskej arcidiecézy bol miestom priateľstva, a preto vás aj prosím, aby ste - ak to uznáte za vhodné - aj toto pozvanie poskytli vaším priateľom, aby sa tá reťaz priateľstva mohla aj takýmto spôsobom šíriť," dodal na sociálnej sieti arcibiskup Zvolenský.

Novinkou je grafika, ktorou Bratislavská arcidiecéza bude komunikovať. Nové je aj logo. Reprezentuje dva vodné toky, ktoré sa zlievajú v Bratislavskej Arcidiecéze - Dunaj a Moravu. Zároveň symbol kresťanstva - kríž. A napokon symbol z erbu Bratislavskej arcidiecézy - biskupská berla.

Bratislavská arcidiecéza chce prostredníctvom nového profilu komunikovať s ľuďmi o aktuálnych témach, informovať ich o udalostiach v arcidiecéze a prinášať im povzbudenie. Nájdete ju s novým logom pod názvom Bratislavská arcidiecéza. Novinkou je aj grafika a logo, ktorými bude komunikovať. Chýbať nebudú videá, najnovšie je napríklad zo symbolického rozsvietenia prvej adventnej sviece na adventnom venci na Hviezdoslavovom námestí.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021