Ponuka Pápežských misijných diel - omša ako vianočný dar pre blízkych

TK KBS, pmd, ml; pz | 27. 11. 2020 10:26Bratislava 27. novembra (TK KBS) Pápežské misijné diela pripravili k tohtoročným vianočným sviatkom už po druhý raz zaujímavú ponuku, prostredníctvom ktorej je možné darovať svojim blízkym netradičný vianočný darček. Namiesto všedného vecného daru prichádzajú s ponukou darovať niečo „naozaj cenné“ a podporiť misie omšovým milodarom. 

Sväté omše na úmysel darcov odslúžia kňazi v kňazských seminároch, kde majú veriaci zo Slovenska adoptovaných bohoslovcov. Celkovo si slovenskí veriaci doteraz adoptovali takmer 800 kandidátov kňazstva z desiatich seminárov v ôsmich afrických krajinách – Benin, Burkina Faso, Čad, Demokratická republika Kongo (dva semináre), Kamerun (dva semináre), Kongo, Pobrežie Slonoviny a Togo.

„Omšový milodar ako vianočný darček pre svojich blízkych je potrebné zaregistrovať. Následne vám pošleme darčekovú vianočnú pohľadnicu, na ktorú si darca napíše meno obdarovaného aj úmysel svätej omše. Ten sa môže týkať osoby alebo udalosti, môže byť prosbou alebo poďakovaním. Vianočnú pohľadnicu môžete osobne odovzdať ako darček počas Vianočného obdobia. Zaregistrovať omšu ako vianočný dar je možné do 13. decembra 2020," vysvetľuje koordinátor vianočného projektu Martin Farbák.

Vianočné darčekové pohľadnice sú spôsob, akým môžeme svojich blízkych potešiť a zároveň pomôcť kňazom v misijných krajinách. Keď kňazi v Afrike predkladajú na oltár úmysly zo Slovenska, intenzívnejšie si uvedomujeme univerzálnosť Cirkvi. Omše ako vianočný dar si záujemcovia môžu zaregistrovať na webovej stránke misijnediela.sk/omsa-ako-vianocny-dar/.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021