Cirkev v Španielsku sa modlila za zasvätených, zosnulých na koronavírus

TK KBS, zz, aci, zm, fc; ml | 21. 11. 2020 06:05Španielsko 21. novembra (TK KBS) Komisia pre zasvätený život Konferencie biskupov Španielska vyhlásila na sobotu 21. novembra „modlitbovú ďakovnú spomienku“ za zasvätené osoby, ktoré sa stali obeťami pandémie COVID-19. Dátum bol vybratý na spomienku Obetovania Panny Márie, ktorá je pre zasvätené osoby príkladom zasvätenia a nasledovania.

Mons. Luis Ángel de las Heras, predseda biskupskej Komisie pre zasvätený život, pripomína, že všetci, ktorí odišli do domu Otca pre nákazu koronavírusom, majú pred Bohom svoju tvár a meno, a preto si ich pripomíname a prejavujem im úctu modlitbou.

Na spomienkový deň je určená táto modlitba:

Mária, naša matka a sestra, ty vždy svietiš na našej ceste ako znamenie spásy a nádeje. Odovzdávame sa tebe, Uzdravenie chorých, ktorá si s pevnou vierou pod krížom mala účasť na Kristovom utrpení. Do tvojich rúk zverujeme všetkých našich zasvätených bratov a sestry, ktorí zosnuli počas pandémie.

Chvíľa ticha

Ty, Matka útechy, vieš, čo potrebujeme. Veríme, že nám, ako na svadbe v Káne, po chvíľach skúšok prinavrátiš radosť a veselosť. Pomáhaj nám, Matka Božskej lásky, plniť Otcovu vôľu a konať to, čo nám káže Ježiš, ktorý vzal na seba naše utrpenia a obťažil sa našimi bolesťami, aby nás priviedol skrze kríž k radosti vzkriesenia.

Spoločne: Pod tvoju ochranu…

-

Zdroj: aciprensa.com / Spracovala Zuzana Morávková[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021